Doğanşehir'e toplam 34,4 milyon TL'lik yatırım

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü,55 aylık süreçte Doğanşehir ilçesine 34.4 milyon TL’lik yatırım gerçekleştirdi.

Doğanşehir'e toplam 34,4 milyon TL'lik yatırım Malatya İlçe

 

Malatya genelinde altyapı yatırımlarına devam eden MASKİ, mevsimsel ve coğrafi koşullar dinlemeksizin çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdürüyor.

“253 kilometre uzunluğundaki kanalizasyon ve içmesuyu altyapısı çalışması tamamlandı”

Doğanşehirİlçesinde gerçekleştirilen çalışmalarla ilgili açıklamada bulunan MASKİ Genel Müdürü Ertan Mumcu, “Doğanşehirgenelinde kanalizasyon ve içmesuyu altyapı çalışmalarımız aralıksız bir şekilde devam ediyor. Burada34.4 milyon TL’lik bir yatırımla, 332 kilometre uzunluğunda kanalizasyon ve içmesuyualtyapısıçalışması gerçekleştiriyoruz. Şuana kadar138kilometre uzunluğunda içmesuyu, 115 kilometrelik de kanalizasyon altyapısı yenileme çalışmamızı tamamladık. Biten iş kapsamında bu yılın başında ilçe merkezinin 74 kilometrelik içmesuyu ve 90 kilometrelik kanalizasyon hattını tamamen yeniledi” dedi.

“Kurucaova’nıniçmesuyu ve kanalizasyon altyapısı yenileniyor”

Mumcu, Kurucuova’daki altyapı çalışmalarının devam ettiğini de belirterek, “Devam eden işimiz Kurucaova’nıniçmesuyu ve kanalizasyonunu tamamen yenilemeye yönelik çalışma.  Yine burada 25 kilometre uzunluğunda içmesuyu, 24 kilometre uzunluğunda ise kanalizasyon olmak üzere toplam 49 kilometre uzunluğunda, 4.5 milyon TL değerindeki altyapı çalışmamız ise devam ediyor. Doğanşehir ilçemizde Doğu Anadolu Projesi kapsamında ise 2.1milyon TL maliyetinde sulama tesisiyapıldı. İlçemize sağlam ve modern bir altyapı kazandırmak için ekiplerimiz hummalı bir çalışma yürütüyorlar. Çalışmalarda emeği geçen ekip arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 879
Bu Ay : 4323
Toplam : 4323

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom