Bir şair bir yazar buluşması

Malatya Kent Konseyi Şairler ve Yazarlar Çalışma Grubu'nun Malatyalı şair ve yazarları bir araya getirerek şairleri ve eserlerini tanıtmayı amaçlayan "Bir Şair Bir Yazar Buluşması" programı aralıksız devam ediyor.

Bir şair bir yazar buluşması Malatya Haber

 

Kent Konseyi Toplantı Salonu’nda düzenlenen programa Şairler ve Yazarlar Çalışma Grubu Temsilcisi Şair-Yazar Mehmet Fatih Kahraman, çalışma grubu üyeleri, vatandaşlar ve konuk olarak şair-yazar Abdulvahap Aktaşgil katıldı.

Şairler ve Yazarlar Çalışma Grubu Temsilcisi Şair-Yazar Mehmet Fatih Kahraman, “Bir Şair Bir Yazar Buluşması”  programlarının Malatyalı şair ve yazarlar için önemli bir fırsat olduğunu söyleyerek “Biz şairler ve yazarların düşünce dünyası oldukça yoğundur. Düşüncelerin şiirde buluşması, şiirin kapsayıcılığını göstermektedir. Bu toplantımızda da öğretmenlik mesleği üstüne yazılmış olan şiirleri ve yazıları konuşmak için toplanmış bulunuyoruz.” dedi.

Programda kendi hayat hikâyesinden bahseden Şair- Yazar Abdulvahap Aktaşgil, “Şairler ve yazarların bir araya gelerek  şiire dair konuşması oldukça önemlidir. Şiir geçmişten bugüne insanların kendilerini ve duygularını ifade etme noktasında önemli bir araç olmuştur” dedi.

Aktaşgil: “Hayatın her alanını etkileyen öğretmenler biz şairlerin ve yazarların ortaya çıkmasını da sağlayan kişilerdir. Bizdeki yetenekleri ortaya çıkaran öğretmenleri bugün şiirlerimiz ve yazılarımızla anmak istiyorum.” ifadelerine yer verdi.

Şiirlerinde serbest ölçü kullandığını söyleyen Aktaşgil, ‘Öğretmen’ şiirinin Milli Eğitim kitaplarında yer aldığını belirterek, şiirlerinde aşk, ölüm, ayrılık, kahramanlık ve memleket temalarını işlediğini belirtti.

Program sonunda Şairler ve Yazarlar Çalışma Grubu Temsilcisi şair-yazar Mehmet Fatih Kahraman, Abdulvahap Aktaşgil’in yazmış olduğu şiirleri katılımcılarla paylaşarak, Aktaşgil’in şiirlerinde kullanmış olduğu ölçüyü, dili ve teknikleri katılımcılarla beraber yorumladı.

 

Programa katılan Şairler ve Yazarlar Çalışma Grubu üyeleri verdikleri destekten dolayı Malatya Kent Konseyi’ne ve katılımlarından dolayı Abdulvahap Aktaşgil’e teşekkür ettiler.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 389
Bu Ay : 1957
Toplam : 1957

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom