Battalgazi'yi besleyen hat yenilendi

MASKİ Genel Müdürlüğü,4.5 milyon TL maliyetli, 4 bin 900 metre uzunluğundaki Eski Malatya’yı besleyen Melekbaba- Alibaba depolar arası bağlantı ana isale hattı yenileme çalışmalarında sona geldi.

Battalgazi'yi besleyen hat yenilendi Malatya Haber

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü,4.5 milyon TL maliyetli, 4 bin 900 metre uzunluğundaki Eski Malatya’yı besleyen Melekbaba- Alibaba depolar arası bağlantı ana isale hattı yenileme çalışmalarında sona geldi. MASKİ Genel Müdürü Ertan Mumcu, çalışmaları yerinde inceleyerek bilgi aldı.

“Hattının tamamını yenilemeye yönelik bir çalışma”

Çalışmalarla ilgili açıklamada bulunanMASKİ Genel Müdürü Ertan Mumcu, “Kısa bir süre sonra bitecek çalışmamızı yerinde görmek için buradayız. MASKİ olarak Melekbaba depomuzdan Eski Malatya’yı besleyen Alibaba ve Karababa depolarımıza su sevkiyatımızı sağlayan ve muhtemelen 30 yıldan fazla süredir kullanılan, ömrünü tamamlamış çelik boru isale hattımızı yenileme çalışmamız şuanda Hanımınçiftliği’nde devam ediyor. Yaklaşık 4 bin 900 metre civarında ve bu hattının tamamını yenilemeye yönelik bir çalışma. Eski çelik boru artık hakikaten kullanılamayacak durumdaydı ve Melekbaba deposundan giden bu ana iletim hattımız Eski Malatya’da zaman zaman su sıkıntılarına sebebiyet vermekteydi. Çelik boru bu bölgede önemli oranda fiziki su kayıplarına neden oluyordu. Bu anlamda da suyu Melekebaba deposundan itibaren daha kontrollü bir hale getirmiş olacağız. Bir kısmını ihale etmiştik ve bir kısmını da İçmesuyu Daire Başkanlığımız kendi ekip ve iş gücümüzle yaptı. Yaklaşık maliyeti de4.5 milyon TL’lik bir çalışma. İnşallah bu çalışmamızı kısa bir süre içerisinde tamamlayacağız. Emeği geçen arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum” dedi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 827
Bu Ay : 2409
Toplam : 2409

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom