Bu kışa yetişiyor

Beydağı Karagöz Deresi üzerinde Beydağı ve Yavuz Selim mahallelerinde ani yağmurlarda oluşan sel taşkınlıkları boru hattına alınıyor.

Bu kışa yetişiyor Malatya Haber

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Malatya genelinde kanalizasyon ve yağmursuyu alt yapı çalışmalarına devam ediyor. Yağmursuyu altyapısı çalışmaları kapsamında Karagöz, Ş. Sait Korkmaz ve Mehmet Akif Ersoy caddelerinde yaklaşık 875.000 TL maliyetinde, 1.600 metre uzunluğundaki yağmur suyu hattı yapım çalışmaları devam ediyor. MASKİ Genel Müdürü Ertan Mumcu, çalışmaları yerinde inceleyerek son durumla ilgili bilgi aldı.

MASKİ Genel Müdürü Ertan Mumcu: “Önemli bir çalışma yapıyoruz”

Konu ile ilgili bilgiler veren Malatya Büyükşehir Belediyesi MASKİ Genel Müdürü Ertan Mumcu, MASKİ Genel Müdürlüğü’nün 2018 yılında planladığı yatırımlarına hızlı bir şekilde devam ettiğini belirterek, “Özellikle Karagöz Deresi üzerinde Beydağı ve Yavuz Selim mahallelerimizde önemli bir çalışma yapıyoruz. Bu çalışma tamamen kendi ekibimiz ve teknik personelimizle yaptığımız bir çalışma. Özellikle son dönemlerde TOKİ bölgesinde, Beydağı’nın eteklerinden gelen ve Karagöz Deresi üzerindeki yoğun yağmursularından dolayı zaman zaman bölgede sıkıntı yaşamaktayız. 5 ay önce büyükşehir belediyemizin yapmış olduğu yeni imar çalışması üzerinde 50 metrelik yeni bir yol açılması söz konusu. Büyükşehir belediyemizin Karagöz Deresi’nin ıslahı konusunda DSİ aracılığıyla, bu yeni cadde üzerinden Horata Deresi’ne deplasesiyle ilgili bir teklifi olmuştu. Bu çalışma da devam ediyor, ancak bu arada MASKİ olarak biz özellikle Karagöz, Ş. Sait Korkmaz ve Mehmet Akif Ersoy Caddelerimizin yağmursularını toplayıp, yaklaşık 1.600 metrelik bir hatla Derme Sulama Kanalına aktaracak şekliyle bir çalışma yapıyoruz. Buradaki tek amacımız düzensiz, ani yağışlarda bölgenin taşkın sularını bir nebze de olsa Derme Kanalı’na deşarj edip, zaman zaman yaya ve taşıt geçitlerinde aksamalara sebep olan ani yağmursu taşkınlarına karşı bir önem alabilmek. Çalışan arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum” dedi.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 350
Bu Ay : 3323
Toplam : 3323

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom