Malatyalı öğrenciler Avrupa'da

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı Erasmus+ Mesleki Eğitim Programı Hareketlilik Programı kapsamında proje sunuldu.

Malatyalı öğrenciler Avrupa'da Malatya Eğitim

MALATYA’LI ÖĞRENCİLER AVRUPA'DA STAJ YAPTILAR

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı Erasmus+ Mesleki Eğitim Programı Hareketlilik Programı kapsamında Malatya Yeşilyurt Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin  sunduğu“Binalarda Elektrik Elektronik Temelli Akıllı Otomasyon Sistemleri Stajı” adlı projesi kabul edilmiştir. Proje ileBilişim Teknolojileri ve Elektrik Elektronik Teknolojisi Alanlarında 12 öğrenci&refakatçıPortekiz de 2 hafta süre ile staj yaptılar.Öğrencilerimizin, binalarda akıllı otomasyon sistemlerinde daha çok teknik bilgi ve beceri gerektiren konularda mesleki bilgi ve becerilerini geliştirmeleri için projeyi yürüttü.

Proje ile katılımcılar Avrupa’da, AB standartlarına uygun, Binalarda Akıllı Otomasyon Sistemleri Yapan işletmelerde;binalarda aydınlatmada, ısıtmada, güvenlikte ve uzaktan erişimde akıllı otomasyon konularda eğitim aldılar, uygulamalara katılarak mesleki bilgi ve becerilerini geliştirme fırsatı yakaladılar. Mesleki alandaki yenilikçi uygulamalar yerinde görüp, edinilen deneyimleri ülkemize transfer edilerek okullarda, işletmelerde ve sektörde uygulamaya başladılar.

Staj ile öğrencilerimiz Avrupa’nın kültürünü yakından tanıyan, AB standartlarında iş deneyimi kazanan bilgi ve deneyim edinen sektörün ihtiyaç duyduğu kalifiye meslek elemanlarının yetişmesine katkı sunuldu.Staj süresince öğrenciler yabancı dillerini geliştirme ve teknolojiyi aktif kullanma becerileri de gelişti.

 

-

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 350
Bu Ay : 3323
Toplam : 3323

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom