Yazarların Malatya gezisi...

Malatya Büyükşehir Belediyesinin davetlisi olarak ‘Star Şehir Buluşmaları’ kapsamında kente gelen Star Gazetesi yazarları Malatya’yı gezdiler.

Yazarların Malatya gezisi... Malatya Haber

 

Büyükşehir Belediyesi’nin hizmet ve yatırımlarını kapsayan gezi programına, Star Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Nuh Albayrak, AK Parti Ankara Milletvekili ve Star Gazetesi Yazarı Yalçın Akdoğan ile Star Gazetesi yazarları Fadime Özkan ve Ahmet Kekeç katıldı.

“Yazarlar Malatya’yı Gezdi”

Star Şehir Buluşmaları kapsamında Malatya’ya gelen gazeteci yazarlar ilk olarak Bakırcılar Çarşısı ile Malatya’nın altını olan kayısının tüm tatları ile sergilendiğiŞire Pazarını gezdiler.Şire Pazarı ve Bakırcılar Çarşısı ziyaretinin ardından Sanat Sokağına gelen yazarlar burada Sanat Merkezi, Fotoğraf Makinası Müzesi, Malatya Kültür Evi ile Radyo ve Gramofon Müzesini gezdiler.

Fotoğraf Makinası Müzesi ile Radyo ve Gramofon Müzesine hayran kalan ziyaretçiler, “Malatya’da böylesine müzelerin bulunması, Malatya’nın tarihe ve kültüre ne kadar önem verdiğinin bir göstergesidir. Büyükşehir Belediyesi Malatya’ya güzel mekânlar kazandırmış. Bu müzelerin açılmasında emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” dediler.  Sanat Sokağı gezisinin ardından Entegre Çevre Projesi ile Hayvanat Bahçesi ziyareti gerçekleştirildi.

“Malatya Hepimizin”

Hayvanat Bahçesi ziyareti sırasında çalışmalar hakkında bilgilerveren Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, “Malatya’yı ülkemizdeki marka şehirlerinden biri haline getirmek için yoğun bir çaba içerisindeyiz. Doğu Anadolu’da bir ilk olarak Hayvanat Bahçesini Malatya’mıza kazandırdık. Vatandaşlarımızın hizmetine açmış olduğumuz hayvanat bahçemize vatandaşlarımızın göstermiş olduğu ilgi yapmış olduğumuz hizmetin ne kadar yerinde bir yatırım olduğunu göstermektedir. Hemşehrilerimizin çocukları ile birlikte gezebilecekleri çok güzel bir mekânı Malatya’mıza kazandırmanın mutluluğunu yaşamaktayız” şeklinde konuştu.

Başkan Polat ayrıca Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak olan yatırım ve hizmetlerle ilgilide bilgiler aktardı.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 1059
Bu Ay : 4857
Toplam : 4857

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom