Şahnahan'da altyapı çalışmalarına başlandı

(MASKİ) Genel MüdürlüğüYeşilyurt İlçesi Şahnahan Mahallesi’nde 96 kilometrelik uzunluğundaki içmesuyu ve kanalizasyon altyapısı yapım çalışmalarına başladı.

Şahnahan'da altyapı çalışmalarına başlandı Malatya Haber

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel MüdürlüğüYeşilyurt İlçesi Şahnahan Mahallesi’nde 96 kilometrelik uzunluğunda, 11.8 milyon TL maliyetindekiiçmesuyu ve kanalizasyon altyapısı yapım çalışmalarınabaşladı.

 

“Şahnahan halkı daha sağlıklı ve daha sağlam bir altyapıya kavuşacak”

Malatya’nın altyapısını güçlendirerek vatandaşa kaliteli hizmet sunan MASKİ Genel Müdürlüğü 2018 yılının son aylarında da çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Yeşilyurt İlçesi Şahnahan Mahallesi’nde başlayaniçmesuyu ve kanalizasyon altyapısı yapım çalışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulunan MASKİ Genel Müdürü Ertan Mumcu, “Şahnahan Mahallesi’nde kanalizasyon ve içmesuyu altyapı çalışmalarımıza başladık. Burada inşallah 42 kilometresi kanalizasyon, 54 kilometresi ise içmesuyu olmak üzere toplam 96 kilometrelik uzunluğunda altyapı çalışması planlıyoruz. Söz konusu çalışmanın maliyeti 11.8 milyon TL. Çalışma kapsamında 1 adet 900 tonluk depo, 500 abone bağlantısı, 1296 adet muayene ve parsel bacası da yapacağız. Bu çalışmayla Şahnahan halkı daha sağlıklı ve daha sağlam bir altyapıya kavuşacak. Çalışmaları yürüten ekip arkadaşlarımıza kolaylıklar diliyor, Şahnahan halkına ise şimdiden çalışmalar esnasında gösterdikleri sabırdan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 692
Bu Ay : 1427
Toplam : 1427

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom