Bu lezzetlere ulaşmak için yedi gününüz kaldı

Malatya'da 4. il il yöresel ürünler fuarı' kapılarını açtı. Fuara 35 ilden100'ü aşkın firmanın katılıyor.

Bu lezzetlere ulaşmak için  yedi gününüz kaldı Malatya Ekonomi

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. Tarafından bu yıl Dördüncüsü 'Düzenlenen 4.. İl İl Workshop Yöresel Ürünler Fuarı' kapılarını ziyaretçilere açtı.

Büyükşehir Belediyesi Fuar Alanında gerçekleşen açılış ile Malatyalılar, Türkiye'nin Farklı lezzetleriyle yöresel ürünleriyle buluştu ettik.   Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. ,, Malatya'nın Kültürel değerlerini tanıtmak ettik Şehrin Ekonomik anlamda canlanmasına Katkı sunmak amacıyla   bu yıl 4'üncüsü düzenlediği İl İl Workshop Yöresel Ürünler Fuarı' Olan   kapılarını Malatyalılar Için açtı. Edirne'den Kars'a yöresel Ürünleri Malatya'da ziyaretçilerinin beğenisine Sünen “İl İl Workshop Yöresel Ürünler Fuarı” Onu yıl daha da güçlenerek Hizmet sunmaya devam ediyor. Vatandaslar, Ülke çapında Farklı lezzetlerin sergilendiği fuar Alanında Yapılan ikramların yanı Sıra Uygun'un fiyatlarla Birinci elden ürünlere ulaşmış Olmanın keyfini yaşıyorlar.

Fuara katılan 64-65. Hükümet Gümrük ve Ticaret Bakanı, AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili BülentTüfenkci, artık Türkiye’de illerin rekabet ettiğine işaret ederek konuşmasına şöyle devam etti:

“Yatırım çekme noktasında her bir il kendi kimliğini ve marka değerini ortaya koyarak ve şehrin yöneticilerinin el ele vermesiyle rekabet ediyor. Eğer yatırımcıyı getirip gerekli ilgi ve alakayı gösteremezsek o yatırımcının Malatya’da kalması mümkün değil. Dolayısıyla ilimizi diğer iller arasında rekabette öne çıkaracak tüm unsurları hep beraber ortaya koymamız gerekli. Sosyal imkanlarıyla, kurum ve kuruluşlarıyla en önemlisi de yerel yöneticilerimizle ortaya koymamız lazım. Aksi takdirde Malatya kendi içine kapanır ve bundan en fazla zararı da esnafımız ve ticaret erbabımız görür.

COĞRAFİ TESCİL ALACAK PEK ÇOK ÜRÜNÜMÜZ VAR

Tüfenkci programı kapsamında ayrıca Edirne’den Kars’a 81 ilin yöresel ürünlerinin tanıtılacağı "4. İl İl Yöresel Ürünler Fuarı"nın açılışını da gerçekleştirdi.

Burada konuşan Tüfenkci, geleneksel hale gelen fuarların başarıyla sürdürülmesinden dolayı emeği geçenleri tebrik etti.

Ürünlerin değer bulması ve tanıtılması açıcından fuarların çok önemli olduğunu belirten Tüfenkci, konuşmasına şöyle devam etti:

“Yöresel ürünlerde coğrafi tescillerin markalaşma yolundaki adımlarını hükümet olarak da destekliyoruz. Malatya’mızda da 5 ürününün yerel anlamda coğrafi tescil belgesinin olması kayısımızın da Avrupa coğrafi tescil belgesine sahip olması esasında Malatya’nın ve hemşerilerimizin odalarımızın, borsamızın ve kalkınma ajansımızın bu konudaki öngörülerini takdir ediyoruz. Bu ürünler dışında da Malatya’da coğrafi tescil alacak pek çok ürünümüz var. Bununla ilgili çalışmalarımızın hızlanması gerektiğini biliyoruz. Bir marka oluşturmak o ürünün özellikle pazardaki katma değerini artırma noktasında çok önemli. Hükümet olarak marka oluşturma yolunda çok çeşitli desteklerimiz var. Avrupa’da marka aldığınızda o markayı alırken harcamış olduğunuz masrafların yüzde 75’ine kadarını biz karşılıyoruz. Yeter ki üreticimiz bu konuda çaba göstersin. Kalkınma ajanslarımız bu konuda onlara yardımcı olur.” dedi.

Binlerce Tüketicinin Ziyaret Ettiği fuarda katılımcı  firmalar ürünlerini pazarlama imkânı buluyorlar. 4 bin 800 metrekarelik alana Açılan Olan Fuara 35 ilden 100'ü aşkın firmanın katılım sağlıyor.


 Edirne'den Kars'a Farklı Buluştuğu "İl İl Yöresel lezzetlerin Ürünler Fuarı'nda ilk günde büyük yoğunluk yaşanıyor.
 

 Bölgede alanında söz sahibi Olan ettik markalarıyla öne çıkan Esenlik Standı Ziyaret eden Malatya Akparti Milletvekili Bülent TÜFENKÇİ, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur POLAT, Esenlik Standında Ziyaretçilere "Nergis Kavurma" ikram ettiler ettik.

 Fuar 28 Ekim 2018 Tarihine Kadar devam edecek.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 104
Bu Ay : 8984
Toplam : 8984

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom