Birlik Vakfı değerlerimizin önemli bir sahibidir

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, Birlik Vakfı Malatya Şubesi'ni ziyaret etti.

Birlik Vakfı  değerlerimizin önemli bir sahibidir Malatya Haber

64-65. Hükümet Gümrük ve Ticaret Bakanı, AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, Birlik Vakfı Malatya Şubesi'ni ziyaret etti.

 Birlik Vakfı Malatya Şube Başkanı Sadi Ergül, vakfın yönetim kurulu üyeleri ve Genç Birlik mensuplarının bulunduğu ziyarette Bülent Tüfenkçi gündemi değerlendirdi.

Birlik Vakfının sadece Malatya şubesiyle değil Türkiye’de duruşuyla, yerli ve milli değerlere önem vermesiyle farklı bir yeri olduğunu vurgulayan Tüfenkci, “Birlik Vakfı, bu ülkenin birliği ve bütünlüğü noktasında kuruluşundan bu yana hep ön almış ve 15 Temmuz’daki duruşu ve akabinde demokrasiye ve milli iradeye sahip çıkışı, bu güne kadar bu noktadaki tavrı ve tavizsiz tavrı birçok insana da örnek olmuş insanların bir araya gelerek oluşturduğu vakıflarımızdan birisi” dedi.

Tüfenkci, Türkiye’nin özellikle Gezi Parkı olaylarından bu yana sürekli bir gerginlik ve saldırı altında olduğunu belirterek,  bu saldırıların zirve noktasının ise 15 Temmuz olduğunu ifade etti.

15 Temmuz’un başarılı olamaması üzerine bu kez 15 Temmuz’u yaptıranların ekonomik bir saldırıyla Türkiye’yi karşı karşıya bıraktığını dile getiren Tüfenkci,  “16 Nisan Anayasa değişikliği ile Türkiye bir yol ayrımına girdi. Sizlerin önemli gayret ve destekleriyle 16 Nisan’ı yani yeni bir sisteme geçişi bu millet hamdolsun kabul etti. 24 Haziran seçimleriyle beraber de bunun uygulamasına geçmiş olduk” diye konuştu.

Tüfenkci, özellikle 16 Nisan’dan sonra saldırıların dozajının artarak devam ettiğine dikkati çekerek konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Ağustos ayında döviz ve finansal araçlarla zirve yapan saldırılar, Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ve inisiyatifiyle alınan tedbirlerle boşa çıktı ve çıkmaya da devam edecek. Ben inanıyorum ki önümüzdeki günlerde de Türkiye çok daha güçlenmiş bir şekilde yoluna devam edecek. Dünya Türkiye’de neler olduğunu çok yakından takip ediyor. Niye Türkiye’nin yanıbaşında bir terör koridoru oluşturulmaya çalışıldığını, niye Türkiye’nin bölgede bir güç olmasının istenilmediğini bölgeyi yakinen takip edenler görüyor. Eğer Türkiye gerekli müdahaleleri yapmasaydı, bugün Suriye bir başka olacaktı. Eğer İsrail bölgede yayılmacılık emellerini frenliyorsa bu Türkiye’nin gücüyle alakalı. Kudüs’te ABD’nin İsrail ile birlikte yapmaya çalıştığını Türkiye, insanlığın vicdanını ve sesini ayağa kaldırarak engelledi. Bu da Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın sayesinde oldu.İnşallah biz insanımızın refah düzeyini artırmaya, milletimizle beraber yol yürümeye devam edeceğiz.”

 

TÜRKİYE DÜŞMANLARINI SEVİNDİRMEYELİM

2019’da gerçekleştirilecek yerel seçimlerin çok önemli olduğuna işaret eden Tüfenkci, “Şuna veya buna kızarak Türkiye’nin geleceği noktasında Türkiye’nin düşmanlarını sevindirecek hareketlerden kaçınmamız lazım.AK Parti olarak milletin isteği ve genel eğilimleri doğrultusunda, tarihiyle kültürüyle barışık belediye başkanlarını göreve getirmemiz lazım. Şehrin kimliği ve kişiliğiyle ilimizi marka haline getirecek belediye başkanlarımızla inşallah 2019 Mart seçimlerini de başarılı bir şekilde tamamlamış olacağız. Bu noktada sizlerin de gayreti ve desteği önemli. Bugüne kadar sizler hem milli iradeden hem de sağduyudan yana oldunuz. İnşallah 2019 Mart’ında da aynı çizgide sizlerle istişareli bir şekilde devam ettireceğiz” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 221
Bu Ay : 2765
Toplam : 2765

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom