Arapgir'de hat yenileme çalışmaları devam ediyor

(MASKİ) Genel Müdürlüğü,Arapgir İlçesi Düzce ve Budak mahallelerine kaynak suyu getirecek olan isale hattı yenileme çalışmalarına devam ediyor.

Arapgir'de hat yenileme çalışmaları devam ediyor Malatya Haber

 

MASKİ,  Düzce ve Budak mahallelerinde sık sık arıza olan eski isale hattında arazi şartlarının çetin olması nedeniyle müdahaledezorlanıyordu.Bu durumu ortadan kaldırmak için 2. etap içmesuyu çalışmaları kapsamında Düzce ve Budak mahallelerine5 bin 82 metrelik içmesuyu isale hattı inşa ediliyor.

 

MASKİ Genel Müdürü Ertan Mumcu:“ Zorlu Coğrafyaya Sahip Mahallelerimize Su Ulaştırmak İçin Çalışıyoruz”

 

Konuyla ilgili bilgi veren MASKİ Genel Müdürü Ertan Mumcu: “Düzce ve Budak mahallelerine bin 822 metrelik duktil boru, 655 metrelik ise polietilenkullanılarak toplamda ise 5 bin 82 metrelik içmesuyu isale hattı inşaediyoruz.Çalışmalarımız bölgenin zor koşullarında yoğun bir şekilde sürüyor.Arapgir merkezden bu bölgeye ulaşana kadar, yaklaşık 500 metrelik bir mesafe de yaya olarak gelinmek zorunda.Burada isale hattı yenileme çalışmalarımıza başlamadan önce araçların bölgeye gelebilmesi için yol açma çalışmaları yaptık.MASKİ olarak Malatya merkez ve ilçelerinde en uzak noktayı, en zor koşulları mazeret olarak görmeden bu çalışmaları yapmak gibi bir görevimiz olduğunun bilincindeyiz. Amacımız kentimize sağlam ve uzun yıllar işlevsel olacak bir altyapı inşa etmek. Çalışmalarımız tamamlanınca Düzce ve Budak mahallelerinin isale hattı tamamen yenilenecek” dedi.           

           

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 645
Bu Ay : 3618
Toplam : 3618

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom