Aile Bağlarının Yeniden Tesisi Eğitici Eğitimi İstanbul’da başladı

Kerem Kırnık, İncinebilir gruplarla empati yapabilmemiz çok önemli. Özellikle dünyadaki insani yardım aktörleri olarak savunuculuk yapabilmemiz gerekiyor.

Aile Bağlarının Yeniden Tesisi Eğitici Eğitimi İstanbul’da başladı Türkiye-Dünya

Suriye krizi ve göç sebebi ile doğan ihtiyaçlarla birlikte Kızılay’ın Aile Bağlarının Yeniden Tesisi (ABYT) çalışmaları ve alandaki gereklilikler de hız kazandı. Bu gereklilikler doğrultusunda, Uluslararası Kızılhaç Komitesi (ICRC) ve Türk Kızılay işbirliği ile 17-21 Eylül 2018 tarihleri arasında İstanbul’da Aile Bağlarının Yeniden Tesisi (ABYT) ve Psikososyal Destek Eğitici Eğitimi’nin ilki düzenleniyor

 

Uluslararası Kızılhaç Komitesi (ICRC) ve Kızılay işbirliği ile düzenlenen Aile Bağlarının Yeniden Tesisi (ABYT) ve Psikososyal Destek Eğitici Eğitimi İstanbul’da başladı. 12 ulusal dernekten Aile Bağlarının Yeniden Tesisi (ABYT) personeli ve psiko-sosyal destek personelinin katılımıyla gerçekleşmekte olan eğitimde, kurum içi kapasitenin geliştirilmesi ve faydalanıcılara daha iyi bir hizmetin verilmesinin sağlanması amaçlanıyor.

 

Kızılay Genel Başkanı ve IFRC Başkan Yardımcısı Dr. Kerem Kınık, açılışta yaptığı konuşmada, aile bağlarının yeniden tesisi çalışmalarında psiko-sosyal desteğin önemine vurgu yaparak, şunları kaydetti: “İncinebilir gruplarla empati yapabilmemiz çok önemli. Özellikle dünyadaki insani yardım aktörleri olarak savunuculuk yapabilmemiz gerekiyor. Türkiye ABYT konularında pek çok farklı vakaların görülebileceği bir ülke. Günde pek çok talep alıyoruz, ancak daha fazla işbirliğine ihtiyacımız var. ABYT çalışmalarına psiko-sosyal yaklaşımlara ihtiyacımız var. Bazen bir aile bireyinin vefat haberini vermek zorunda kalabiliyoruz, bazen ise aranan kişilerin kimi terörist gruplar ile bağlantıları olduğu gerçeğini görüyoruz. Bazen ülkeler sığınmacılara karşı olumsuz davranışlar sergiliyorlar ve ailelerin birleştirilmesi daha da zorlaşıyor. Tüm bu sıkıntılardan kurtulabilmemiz gerekiyor. Umuyorum gerçekleştirilen bu eğitim kapasitemizin geliştirilmesi ve aile bağlarının yeniden tesisi konusundaki çalışmalarımızı güçlendirmek için bize bir fırsat verecektir.”

 

Kızılay Aile Bağlarının Yeniden Tesisi (ABYT) programı ve psikososyal destek çalışmaları Kızılay Toplum Merkezleri personelleri aracılığı ve ilgili partner kurum ve kuruluşlarla yapılan ortak çalışmalarla yürütülüyor.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 333
Bu Ay : 1651
Toplam : 1651

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom