20182in İlk Hacı Kafilesi Malatya’ya geldi

Malatya’dan kutsal topraklara giden ilk hacı kafilesi Erhaç Havalimanı’nda Malatya Büyükşehir Belediye Bakanı Hacı Uğur Polat tarafından karşılandılar.

20182in İlk Hacı Kafilesi Malatya’ya geldi Malatya Haber

HACILAR HAVAALANINDA ÇİÇEKLERLE KARŞILANDI

 

Kutsal topraklarda hac ibadetini yerinde getiren Türk hacılar yurda dönmeye başladı. Malatya’dan kutsal topraklara giden ilk hacı kafilesi Erhaç Havalimanı’nda Malatya Büyükşehir Belediye Bakanı Hacı Uğur Polat, MASKİ Genel Müdürü Ertan Mumcu, Genel Sekreter Yardımcısı Haydar Şahin tarafından güllerle karşılandılar. 

Kutsal topraklarda hac görevini yapan Türk hacılar, yurda dönüyor. İlk kafile 27 Ağustos Pazartesi günü saat 17:15’de Malatya’ya ulaştı.  Hac görevini yerine getirdikten sonra yurda dönen hacıları Malatya Erhaç Havalimanı’nda yakınları sevinç gözyaşları içerisinde karşıladı. Dini vecibelerini tamamladıktan sonra yurda dönen Hacılar uzun süre yakınları ile kucaklaşarak hasret giderdiler.

Her Müslüman bu güzellikleri yaşamalı

Kutsal toprakların her Müslüman tarafından mutlaka görülmesi gerektiğini belirten hacılar; “Mekke ve Medine’deki duygu yoğunluğu çok farklı. Devletimiz, Milletimiz ve bütün Müslümanların huzuru ve refahı için dua ettik. Bu güzel karşılamadan dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Hacı Uğur Polat’a çok teşekkür ediyoruz. Allah her Müslüman’a bu güzellikleri yaşamayı nasip etsin” şeklinde konuştular.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 25
Bu Ay : 8084
Toplam : 8084

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom