Belediyelerin bayram hazırlıkları başladı

Malatya Büyükşehir Belediyesi yaklaşan Kurban Bayramı öncesi alınacak tedbirlerle görüştü. Yeşilyurt ve Battalgazi Belediyelerinden yetkililer de katıldı.

Belediyelerin bayram hazırlıkları başladı Malatya Haber

KURBAN BAYRAMI TEDBİRLERİ GÖRÜŞÜLDÜ

Malatya Büyükşehir Belediyesi yaklaşan Kurban Bayramı öncesi alınacak tedbirlerle görüştü. Yeşilyurt ve Battalgazi Belediyelerinden yetkililerinde katıldığı toplantıya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Yıldırım başkanlık etti.

Kurban alım-satım yerlerinin belirlenmesi, Canlı hayvan Pazarı’nın eksiklerinin giderilmesine, mezarlık ziyaretlerinin daha düzenli yapılabilmesi için gerekli trafik tedbirlerinin alınması, mezarlık içi yolların yapılması, Camilerin temizlenmesi, dilenci ve seyyar satıcılara yönelik denetimlerin artması, kaçak hayvan satış ve kesimlerine yönelik tedbirler, gürültü kirliliği, hafriyat, temizlik ve ilaçlama, toplu taşıma, su ve kanalizasyon arızalarına karşı alınacak tedbirler başta olmak üzere birçok konu toplantıda görüşüldü.

Nöbetçi ekiplerin oluşturulduğu toplantıda, Canlı Hayvan Pazarında mobil kesim ünitesinin de hazır hale getirilmesi için çalışmalar başlatıldı.

Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Yıldırım, Malatya halkının daha güzel bir Kurban Bayramı geçirmesi için gerekli tüm tedbirleri alacaklarını söyledi.

Yıldırım, “Bayram öncesi ve bayram sırasında almamız gereken tedbirler için istişare toplantısı yaptık. İlçe belediyelerimiz, şirket yetkililerimiz ve ekip arkadaşlarımızla bir araya geldik. Kurban Bayramında Malatyalı hemşerilerimizin rahatça dini vecibelerini yerine getirmeleri için ulaşım, zabıta, mezarlık, temizlik, trafik, altyapı hizmetleri, veteriner hizmetleri anlamında çeşitli önlemler alacağız. Malatyalı hemşerilerimizin rahat edebilmeleri için bütün belediyelerimiz koordinasyon içerisinde yer alacaklar” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 249
Bu Ay : 4615
Toplam : 4615

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom