Türkiye'nin geleceğine destek istedi

Eğer sizler güçlü bir hükümet ve meclis oluşturursanız temeller sağlam yükselir. Onun için sizin bir oyunuz yarınlarımızı belirleyecek.

Türkiye'nin geleceğine destek istedi Türkiye-Dünya

Bakan Tüfenkci, OHAL’e ilişkin olarak, “Birileri bunu bahane ederek Türkiye ve Türk ekonomisine bir takım sıkıntılar yaşatmaya çalışsa da sizler çok iyi biliyorsunuz ki OHAL terörün belini kırmak içindi.” dedi.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Akçadağ'ın kırsal kesiminde bulunan Ancar Mahallesi meydanında vatandaşlarla kahvaltıda bir araya geldi.

Türkiye'nin her bir karış toprağını korumak için canını, malını veren şehitlerin olduğunu hatırlatan Bakan Tüfenkci, teröre karşı amansız bir mücadele verdiklerini, hem yurt içinde hem de  dışında teröristlerin inlerine girdiklerini vurguladı.

Bakan Tüfenkci, bir yandan terörle mücadele ederken bir yandan da ekonomiyi ve ülkeyi büyütmeye çalıştıklarını belirterek, şöyle devam etti:

"Bakın terörü kınayamayanlar, teröre karşı mesafe koyamayanlarla yakın iş birliği içerisinde hareket edenlerle teröre karşı net tavrını verenlerin arasında seçim yapacaksınız 24 Haziran'da. Kimin kiminle yürüdüğüne bakacaksınız arkadaşlar. İttifaklar var, onlara göz kırpanlar var. Sahada gayrı resmi ittifak yapanlar var. Bir o tabloya bakın, kimin nasıl dönme dolap gibi döndüğüne bakın ondan sonra kararınızı verin.”

YAPARSA AK PARTİ YAPAR

Tüfenkci, eleştiride bulunanların da iktidarlara geldiğini anımsatarak, "Sizler de koalisyon ortaklıklarında bulunduz. Hangi yolları yaptınız, limanları, havalimanları yaptınız. Üniversite sayısı sizin döneminizde kaçtı AK Parti dönemine kaç. Ben size sadece Malatya'dan örnek vereyim AK Parti iktidara gelmeden önce havayolunu kullanan yolcu sayısı 88 bindi şimdi 980 bin. Bu dönem projesi yapıldı Malatya'ya bir havalimanı terminali yapıyoruz. Kim yapıyor bunu? AK Parti yapıyor. Yaparsa AK Parti yapar." dedi.

ÜLKEYİ TANIMIYORLAR

İYİ Parti Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener'in Malatya mitinginde kayısıyla ilgili vaatlerini hatırlatan Bakan Tüfenkci, konuşmasını şöyle tamamladı:

"Diyor ki lisanslı depo yaptıracağız, devlete kayısı alımı yaptıracağız. O bilmiyor ki Malatya'da kayısı lisanslı depo kapsamına alındı ve protokolü yapıldı, inşası başladı. Bitince de Toprak Mahsulleri Ofisi'ne alım yaptıracağız. Bunun sözünü verdik. Dolayısıyla ben onun için diyorum ülkeyi tanımıyorlar.”

TÜRKİYE’Yİ İKİ KAT DAHA BÜYÜTECEĞİZ

Bakan Tüfenkci, ardından Akçadağ ilçesinin Bahri Mahallesi meydanında vatandaşlarla bir araya geldi.

Burada yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Türkiye'nin her alanda 3,5 kat büyüdüğünü vurgulayan Bakan Tüfenkci, 24 Haziran'dan sonra Recep Tayyip Erdoğan'ın tekrardan seçilmesi ve AK Parti'nin mecliste çoğunlu sağladığı takdirde 2023'e kadar Türkiye'yi 2 kat daha büyüteceklerinin altını çizdi.

SANDIKLARA MUHAKKAK GİDİN

Tüfenkci, 24 Haziran’da yeni bir temel attıklarını belirterek, “Bu temelin sağlam olması sizlerin elinde. Eğer sizler güçlü bir hükümet ve meclis oluşturursanız temeller sağlam yükselir. Onun için sizin bir oyunuz yarınlarımızı belirleyecek. Sizin bir oyunuz gençlerimize iş, aş olarak dönecek. Sizin bir oyunuz kadın istihdamını artıracak, gençlerimizin özellikle daha sağlıklı eğitim almasını sağlayacak. Onun için bir oyunuz çok önemli. Sizlerden 24 Haziran'da sandıklara giderek demokratik hakkınızı kullanmanızı istiyorum." diye konuştu.

TERÖR KORİDORU OLUŞTURAMADILAR

15 Temmuz'da FETÖ'nün hain darbe girişimin ardından Türkiye'de olağanüstü hal (OHAL) ilan edildiğini hatırlatan Bakan Tüfenkci, konuşmasını şöyle tamamladı:

"Birileri bunu bahane ederek Türkiye ve Türk ekonomisine bir takım sıkıntılar yaşatmaya çalışsa da sizler çok iyi biliyorsunuz ki bu OHAL terörün belini kırmak içindi. Allah'a hamd olsun terörün de belini kırdık. Şimdi Kandil'e de inşallah gireceğiz. Mümbiç'te de askerlerimiz devriye görevine başladı. Bütün bunları niye sayıyorum? Sınırımızda terör kolidoru oluşturmaya çalışanlara vermiş olduğumuz cevap. Allah'a hamd olsun terör koridorunu da oluşuramadılar. Olağanüstü hal de inşallah 24 Haziran'dan sonra tekrardan gözden geçirilecek ve muhtemelen gerek kalmadığı tespit edilirse ortadan kaldırılacak."

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 176
Bu Ay : 7813
Toplam : 7813

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom