Bitince çok farklı olacak

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Yeşilyurt ilçesi Çırmıhtı mevkii İlhan Şahintürk Caddesinde değişim dönüşüm ve yenileme çalışmalarına başladı.

Bitince  çok farklı olacak Malatya İlçe

İlhan Şahintürk Caddesinde Yenileme Çalışmaları Başladı

 

Malatya kent içi ulaşımında rahatlama sağlayacak birçok yol projesine imza atan Büyükşehir Belediyesi, yatırımlarına yoğun bir şekilde devam ediyor. Sürdürülen düzenleme çalışmaları kapsamında Yeşilyurt ilçesi Çırmıhtı mevkiinde bulunan İlhan Şahintürk Caddesi de yakında yeni yüzüyle Malatyalılara hizmet edecek.

1.4 kilometre uzunluğundaki caddede Büyükşehir Belediyesi geçtiğimiz yıl içmesuyu, kanalizasyon ve yağmur suyu drenaj kanalları yapmıştı. Bu yılda diğer kurumlar tarafından altyapı eksikleri giderilen cadde de üstyapı çalışmalarına başlandı.

10 metre genişliğindeki cadde de kaldırım, yol, aydınlatma ve ağaçlandırma çalışmaları yapılacak. Çalışmaları en kısa süre içerisinde tamamlamayı planlayan Büyükşehir Belediyesi, Mıhlıdut, Kavak ve Mevlüt Aslanoğlu Caddelerinde de çalışmalara devam ediyor.

Malatya’nın her metrekaresine hizmet götürüyoruz

 

Yapılan yol çalışmalarını sık sık yerinde inceleyerek, bilgiler alan Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Malatya’nın bütün cadde ve sokaklarını yaşanabilir yerler haline getirmek için çalışmaya devam ettiklerini söyledi.

Düzenleme çalışmalarının merkezin yanı sıra Doğanşehir, Akçadağ, Doğanyol ve Arapgir ilçelerinde de devam ettiğine dikkat çeken Başkan Polat, “Hizmeti Malatya’nın her metrekaresine götürüyoruz. Kent merkezi, ilçe merkezi, en uzak yer demeden bıkmadan usanmadan hizmet üretiyoruz. Caddelerimizi bir evin salonu, sokaklarımızı ise odaları gibi görüyoruz. Cadde ve sokaklarımız ne kadar düzenli ve güzel olursa içinde yaşayan insanlar o kadar mutlu olur. 10 metre genişliğindeki İlhan Şahintürk Caddemizide bu yıl nezih bir görünüme kavuşturacağız. Bu çalışmaların yapılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 248
Bu Ay : 4614
Toplam : 4614

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom