Müthiş iddia!!!

Katılımcı Demokrasi Partisi (KADEP) Genel Başkanı Şerafettin Elçi, "Reşadiye Saldırısını Türk-Kürt Ergenekon'u birlikte organize etti." ifadesini kullandı.

Müthiş iddia!!! Türkiye-Dünya

Reşadiye'deki olayın bugüne kadarki PKK eylemlerinden farklı olduğuna dikkat çeken Elçi, "Saldırıyı Türk-Kürt Ergenekon'u birlikte organize etti." ifadesini kullandı.

Türkiye'de ne zaman hukukun üstünlüğü ve demokratikleşme konusunda bir gelişme yaşansa bu tür olayların ortaya çıktığını vurgulayan Elçi, şöyle devam etti: "Öteden beri Türkiye'nin önünün açılmasını istemeyen, hukukun üstünlüğünden ve demokratik adımlardan ve huzurlu olmasından rahatsızlık duyan güçler var. Bunlar hiçbir zaman ülkenin sorularının çözümünü istemezler. Çünkü böyle bir ülkede bu tür karanlık güçlerin varlık nedeni kalmaz. Ergenekon davasında görüldüğü üzere devletin içinde çeteleşip gruplaşmışlar. Sivil uzantıları da var. Yine görülüyor ki Türkiye'nin dış politikada itibar kazandığı, komşularıyla sorunlarını çözdüğü ve Türkiye'nin en ciddi ayak bağı olan Kürt meselesinin aşılma ihtimalinin ortaya çıkması, görülüyor ki bu karanlık güçleri rahatsız etmiştir. Bunlar tekrar toplumu gererek puslu havada rahat at oynatabileceklerini düşünerek yeniden toplumu gerici hatta iç çatışmalara neden olabilecek bazı olaylara başvuruyorlar. Devlet Kürtlerin haklı ve meşru taleplerini karşılar ve onlar da 'bu devlet bizim de devletimiz, devlete sahip çıkalım' deme noktasına geldikleri anda bu tür şiddet yanlılarının gereği kalmaz."

Kaynak: Zaman
 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 12
Bugün : 628
Bu Ay : 7774
Toplam : 7774

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom