Başvuruda son gün 31 Aralık

Hayvancılık desteklemeleri kapsamında Anaç Sığır Desteklemesi ve Buzağı Desteklemesi müracaatlarının 31 Aralık 2009 tarihinde sona ereceği bildirildi.

Başvuruda son gün 31 Aralık Malatya Ekonomi

Malatya Tarım İl Müdürlüğü tarafından konuyla ilgili olarak yapılan yazılı açıklamada, "Anaç Sığır Desteği; Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği üyeleri için 275 TL, Süt Üreticileri Birliği ve Hayvancılık Kooperatifi üyeleri için 225 TL olarak açıklanmıştır.
Anaç Sığır Desteğinden yararlanmak için; yetiştiricilerin bağlı bulundukları yetiştirici örgütlerine, (Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği, Süt üreticileri Birliği, Tarımsal Hayvancılık Kooperatiflerine) dilekçe ile başvurmaları gerekmektedir" denildi.
Yetiştirici örgütlerinin, başvuruları bulunan üyelerinin listeleri ve icmal hazırlama yetki belgeleri ile birlikte 31 Aralık 2009 tarihine kadar, Tarım İl ve İlçe Müdürlüklerine dilekçe ile başvurmaları gerektiğinin hatırlatıldığı açıklamada, daha sonra şunlar belirtildi:
"Hayvancılık kooperatifleri ildeki üst örgütleri aracılığı ile müracaat edeceklerdir. Buzağı Desteği; 2009 yılı içinde, suni tohumlamadan doğan buzağılar için 60 TL, Brucella S-19 aşısı yapılmış dişi buzağılar için 80 TL, olarak açıklanmıştır.
Buzağı Desteğinden yararlanmak için, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği üyesi yetiştiriciler birliklerine, üye olmayanlar ise 31 Aralık 2009 tarihine kadar, Tarım İl ve İlçe Müdürlüklerine müracaat edeceklerdir."
 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 703
Bu Ay : 8762
Toplam : 8762

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom