Geleceğin haritacıları mesleğin tüyolarını aldılar

Malatya Yeşilyurt Hasan Akbudak İKBM Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi , harita tapu kadstro bölümü kariyer günlerini düzenlendi.

Geleceğin haritacıları mesleğin tüyolarını aldılar Malatya Eğitim

Malatya Yeşilyurt Hasan Akbudak İKBM  Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi , harita tapu kadstro alanının düzenlemiş olduğu 2 .kariyer günü Hüseyin Sevim’in modaratörlüğünde, HKMO  Malatya İl temsilcisi Şükrettin Ğüldaş,   aynı okuldan mezun olan mühendis ve teknisyen ler katılımı ile sohbet düzenlendi.

HKMO  Malatya İl temsilcisi Şükrettin Ğüldaş, okulun arita bölümü meznlarından, harita mühendisliği öğrencisi i Doğuş Hankişi ve   Elazığ Teiaş harita teknisyeni  H.İbrahim Özcan , idari personel,öğretmen öğrenci ve velilerin katılımıyla  gerçekleşti. 

Açılış konuşmasında okulun alan Şefi Oktay Torun;         “kariyer günleri” adı altında düzenlemiş olduğumuz bu etkinliklerle alanımızdaki farklı akademik başarıları ortaya koymayı,kendi içimizden birilerinin hayat hikayelerini gözler önüne sererek sinerji oluşturmayı,mesleki hayatımız ve alanımızdaki teknolojik gelişmeleri ve iş olanaklarını yetkili ve etkili kişiler aracılığıyla sizlere sunmayı daha genel anlamıyla yargısız bir şekilde şimdiki ana odaklanabilmek amacıyla,dikkatinizi toplayabilmeyi,bir farkındalık oluşturmayı amaçladıklarını ifade etti.

Katılımcılar öğrencilik hayatları,akademik başarının sırları,istihdam olanakları,ekonomik getirileri,özel ve kamuda çalışma alanları  gibi konularda paylaşımlarda bulundular.haritacılığın geleceği hakkında öğrenciler tarafından sorulan sorulara cevaplar verildi.

Yapılan etkinliğin ardında  okul müdürü Pirvani Temelli  kapanış konuşması yaptı ve katılımcılara plaketlerini verdiler.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 171
Bu Ay : 2715
Toplam : 2715

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom