Doğanşehir MYO'yu kazanan her öğrenciye karşılıksız burs

DoğanşehirBelediye Başkanı Vahap KÜÇÜK, Birlik Vakfı Malatya Şubesi tarafından düzenlenen irfan sohbetleri toplantısının bu haftaki konuğu oldu.

Doğanşehir MYO'yu kazanan her öğrenciye karşılıksız burs Malatya Kültür-Sanat

Birlik Vakfı Malatya Şubesi tarafından vakıf binası konferans salonunda düzenlenen "Doğanşehir'in Dünü, Bugünü, Yarını" konulu sohbet toplantısına konuşmacı olarak katılan Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap KÜÇÜK,  Göreve geldikleri günden bu yana, sevgi, saygı ve samimiyetle hareket ettiklerini, etkin, verimli, vatandaş odaklı, hesap verebilen, katılımcı ve şeffaf hizmet anlayışıyla hareket ederek ilçeyi kalkındırdıklarını ifade ettiler.

Her zaman Doğanşehir'in daha da gelişmesini arzu ettiklerini söyleyen Başkan KÜÇÜK, konuşmasında "Göreve başladığımda belediyenin yüklü borcu vardı.Çalışan işçiden, mal veren esnafa kadar herkes Belediye’den alacaklıydı. 1,5 yılda bu borçları yapılandırarak bitirdik. Kimsenin alacağı kalmadı. Belediyemiz şu anda maddi anlamda çok iyi durumdadır." dedi.

“Maaşımı hayır işlerinde kullanıyorum. Makam arabasına değil, şahsi aracıma biniyorum. Allah bana belediyenin bir kuruşunu nasip etmesin.” dedi.

Hayır işlerini çok seven Başkan KÜÇÜK, her yıl,  Türkiye’nin heryerinden Fakir fukaraya ve öğrencilere giyecek ve burs yardımı yapmaktadır. Öğrencilere yaptığı yardımın, ömrü olduğu sürece devam edeceğini belirtirken öğrencilerin sevincinin kendisine çok büyük mutluluk verdiğini söyledi.

İşi ehline vermek
Siyaset yapmanın önemli olduğunu ve İslâm'ın,Siyaset ve idare işlerinde ortaya koyduğu en önemli ilkelerden birinin,"İşi ehline vermek" ilkesi olduğunu söyleyen başkan KÜÇÜK,devlet işlerinin düzenli yürümesi için bu işlerin ehliyet ve liyakat sahibi kişilere teslim edilmesi ve onlar tarafından yönetilmesi gerektiğini vurguladı.

Sözümüzü tuttuk

Eğitimin öneminden bahseden ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Kız İmam Hatip Lisesi yaptırmak için söz verdiğini söyleyen Başkan Küçük, bu konuda çalışmaya başladığını söyledi .”Eğitim çok önemli, kız çocuklarımızın eğitimi daha da önemli. Çocuklarımızın iyi yetişmesi adına ne kadar katkı yapsak azdır. O zaman Başbakan olan Cumhurbaşkanımız Doğanşehir’e geldiğinde sohbet sırasında İmam Hatiplerin durumunu sordu ve bana ‘Vahap amca sizden bir kız İmam Hatip Okulu istiyorum’.dedi. Bende‘ Başım üstüne dedim. “
Söz verdik ve sözümüzü tuttuk. 16 derslikli kız İmam Hatip Lisesinin yapımı için 30 dönümlük yeri Milli Eğitime tahsis ettik.
İlçemiz doğalgaza kavuştu

"Doğalgaz verilmesi için yeterli abone sayısına ulaşmak gerekiyordu. Bu konuda yoğun çaba gösterdik.Abonelik işlemlerini tamamlayan Doğanşehirliler,doğal gaz konforuyla tanışmaya başladı" dedi.

Gençlerimiz çok önemli

Gençlere başarılı olmaları için tavsiyelerde bulunan Küçük:
"Gençlerimizin, ülkemizin birliğini ve bütünlüğünü bozmaya niyetli şer odaklarına karşı uyanık olması gerekir.Gençlerimiz çok önemli. Onları iyi yönlendirmeliyiz" dedi.

Vahap Küçük Doğanşehir Myo'yu Kazanan Her Öğrenciye Karşılıksız Burs

Gençlerin eğitimine önem veren Başkan Küçük,burslarla gençlerimizi öğrenim hayatlarında desteklemek için, Doğanşehir Vahap Küçük Meslek Yüksekokuluna kayıt yaptıran her öğrenciye burs verileceğini söyledi. Sağlanan karşılıksız burs Mesleki Eğitim Destek protokolü ile ÖSYS tercih kılavuzunda yer alacak.

Başkan KÜÇÜK konuşmasının ardından,tüm katılımcılara teşekkür etti ve Birlik Vakfı Başkan ve yöneticilerini vakıf çalışmalarından dolayı tebrik etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 246
Bu Ay : 3219
Toplam : 3219

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom