Kuzey Kuşak Yolunun 12 km’si tamamlandı

Yol,Yıldıztepe Mahallesinden, Tandoğan, Göztepe, Taştepe, Melekbaba, Çarmuzu, Kaynarca, Kiltepe, Yeşiltepe, Dilek'ten Sivas karayolu ile birleşiyor.

Kuzey Kuşak Yolunun 12 km’si tamamlandı Malatya Haber

1.3 km uzunluğundaki yol, Kuzey Kuşak Yoluna bağlanarak asfaltlandı

BÜYÜKŞEHİR BİR BAĞLANTI YOLUNUDAHA TAMAMLADI

Kent içi ulaşımın daha sağlıklı yapılabilmesi için Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Kuzey Kuşak Yolunun önemli bir parçası daha tamamlandı.  50 metre genişliğinde açılan Çarmuzu-Kaynarca bağlantı yolu asfaltlandı.

1.3 kilometre uzunluğundaki yol sıcak asfalt ile kaplandı. Kuzey Kuşak Yolunun Şehir Mezarlığı-Kaynarca hattıyla birleştirilen yol hizmete girdi. Turgut Temelli Caddesinden gelen araçlar 50 metre genişliğindeki yeni yolu kullanarak,Şehir Mezarlığı, Sebze Meyve Hali, Dilek Mahallesi ve Sivas yolunana gidebilecekler.

ÇarmuzuKavşağında geçtiğimiz yıl düzenleme çalışmaları yapan Büyükşehir Belediyesi, kavşak üzerine bir de saat kulesi yapmıştı. Kavşak düzenleme çalışması ileSanayi Sitesini Yeni İlçe Terminaline bağlayan yeni yolda bu yıl değişim dönüşüm ve yenileme çalışmaları yapılacak.

Kuzey Kuşak Yolunun 12 km’si tamamlandı.

13.3 kilometre uzunluğundaki Kuzey Kuşak yolunun bugüne kadar 12 kilometrelik bölümünü tamamlayan Büyüküşehir Belediyesi, yolun Melekbaba-Hanımınçiftliği bölümünde ise proje çalışmalarına devam ediyor. Kuşak yolunu Battalgazi yoluna bağlayacak viyadük projesi ile Kuşak yolunun son etabı tamamlanmış olacak. 1.3 kilometrelik bölümde bulunan 77 yapının yıkımı için görüşmelerini sürdüren Büyükşehir Belediyesi, yolun tamamını açtığında kent içi ulaşımda rahatlama sağlanmış olacak.

Çevre yolu altında bulunan mahallelerin gelişimine katkı sağlayacak olan kuzey Kuşak Yolu Malatya’nın doğusunda Yıldıztepe Mahallesinden başlayıp, Tandoğan, Göztepe, Hanımınçiftliği, Taştepe, Melekbaba, Çarmuzu, Kaynarca, Kiltepe, Yeşiltepe ve Dilek Mahallelerinden geçerek Malatya-Sivas karayolu ile birleşiyor.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 256
Bu Ay : 3229
Toplam : 3229

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom