MTSO da Erkoç dönemi hezimetle kapandı

Malatya MTSO seçimleri yapıldı. Mevcut başkan Hasan Hüseyin Erkoç kendi grubunda bile seçimi kazanamayarak büyük bir yenilgi aldı.

MTSO da Erkoç dönemi hezimetle kapandı Malatya Ekonomi

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) seçimleri yapıldı. Mevcut başkan Hasan Hüseyin Erkoç ile Oğuzhan Ata Sadıkoğlu’nun yarıştığı seçimlerde Sadıkoğlu, 30 meslek komitesinden 21’inde kazandı. 7 meslek komitesini  ise Erkoç’un grubu kazandı. İki grupta da bağımsız adaylar kazandı.

 Erkoç’un sadece yedi grupta başarılı olması, adaylıktan çekilen Namık Şahin’in o gün çekilme gerekçesi olarak yaptığı açıklamanın üyelerce de anlamlı bulunduğu, ve  tepkinin sonuca yansıdığı belirtiliyor.

Diğer taraftan  2 meslek komitesinde de bağımsız adaylar kazandı.

Erkoç’un, kendi meslek komitesinde kazanamaması MTSO seçimlerine damga vurdu.

Ayrıca  tekstil grubunda Fatih Ilıcak’ın bağımsız aday Mehmet  Haskol  karşısında  seçimi kaybetmesi bu seçimin en kayda değer sonuçlarından biri olduğu vurgulanıyor.  Tekstil grubunda 110 üye oy kullandı. Mehmet Haskul-Enver Varol 62 oy alırken, 48 oyu ise Fatih Ilıcak-Aliseydi Ünlü aldılar.

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası’nda iki adayın yarıştığı seçimde oy verme işlemleri Pazar günü sabah 09.00 itibariyle başladı ve 17.00 itibariyle son buldu.

Komitelerin çoğunluğunu kazanan Oğzuzhan Ata Sadıkoğlu, Malatya’ya yakışır bir oda olması için çalışacaklarını söyledi. "Öncelikle buraya kadar gelen bütün arkadaşlarımıza ve üyelerimize teşekkür ediyoruz. Bu Pazar günü evlerinde dinlenmeleri gereken süreyi bizlere ayırıp, oy kullanma zahmetinde bulanan arkadaşlarımız gerçekten çok ulvi bir görev içerisinde, memleketin kaderini belirleyebilecek, ticaretini ve sanayisine yön verebilecek çok önemli bir seçime imza attıklarını bilmelerini isteriz. Kendilerine bir kez daha teşekkür ederiz. Ben bu anlamda Malatya için hayırlı olacağına inanıyorum. Malatya’nın artık kabuğunu yırtacağına, artık bu saatten sonra bazı şeylerin değişimiyle, memleketin ticari anlamda önünün açılacağına olan inancım en yüksek seviyededir” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 1064
Bu Ay : 4862
Toplam : 4862

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom