12. Tarım Fuarı renkli görüntülere sahne olacak

12’incisi düzenlenecek olan Doğu ve Güneydoğu Anadolu Tarım Teknolojileri Hayvancılık ve Gıda Fuarı öncesi kentteki tarım ile ilgili üretici ve yetiştirici birlik başkanları ve ziraat odası başkanları ile istişare görüşmeleri devam ediyor.

12. Tarım Fuarı renkli görüntülere sahne olacak Malatya Ekonomi

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş tarafında bu yıl 11-15 Nisan 2018 tarihinde Mişmiş Park Fuar alanında gerçekleşecek olan 12. Tarım Fuarı hazırlıkları devam ediyor. 

11 - 15 Nisan 2018 tarihleri arasında 12’incisi düzenlenecek olan Doğu ve Güneydoğu Anadolu Tarım Teknolojileri Hayvancılık ve Gıda Fuarı öncesi kentteki tarım ile ilgili üretici ve yetiştirici birlik başkanları ve ziraat odası başkanları ile istişare görüşmeleri devam ediyor.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş tarafında öğretmenevi Aspuzu Toplantı salonunda 12. Tarım Fuarı öncesi istişare toplantısı gerçekleştirildi. Fuar öncesi yapılacak olan çalışmalar ele alındı.  

Toplantıda, En Güzel Buzağı, En Güzel Kuzu, En İyi Bal Yarışmasının günlerinin belirlenmesi, verilecek ödüller, ikram, organizasyon, ulaşım, duyuru, gibi konular toplantı kararları ile netleştirildi.

Fuarda ikram ve yarışmalar gerçekleşecek

12. Tarım Fuarında bu yıl Koyun Kırkım Şenliği, Güneş Enerjisi Panel Dağıtım Töreni gerçekleşecektir. Üretici Birlikler tarafında her yıl olduğu gibi; kavurma, sıcak süt, ızgara alabalık, tavuk döner, bal ikramı, organik kayısı ikramı gerçekleştirilecek. 

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş Genel Müdürü Sabri Akın; “Tarım fuarı etkinlikleri konusunda çalışmaları daha verimli hale getirme adına istişarelerde bulunuyoruz. Bu yıl gerçekleştireceğimiz tarım fuarımız renkli görüntülere sahne olacak. Fuar boyunca yarışma, ikram v.s etkinliklerimiz olacak. Yeni teknolojik ürünleri çiftçilerimizle buluşturacağız. Fuar öncesi gerçekleştirdiğimiz bu tür toplantılar ile fuarın hem ziyaretçi katılımı noktasında hem de yeni fikirler noktasında bizlere çok ciddi katkı ve destekler sunuyor” dedi. 

Akın, Her zaman tarım fuarına destek olan başta Sayın Malatya Valimize, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımıza, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne, Üretici ve Yetiştirici Birlik Başkanlarımıza, Ziraat Odası Başkanlarımıza emeği geçen herkese teşekkür etti. 

Toplantıya kimler katıldı?

12. Tarım Fuarı istişare toplantısına; Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş Genel Müdürü Sabri Akın, Malatya Koyun Keçi Yetiştiriciler Birliği Başkanı İhsan Akın, Ziraat Odaları İl Koordinatörü Yunus Kılıç, Arıcılar Birliği Başkanı Ali Çolak ve Süt Üreticiler Birliği Başkanı Aziz Kurtoğlu, Kırmızı Et Üreticiler Birliği Başkanı Mehmet Taneli, Alabalık Üreticiler Birliği Başkanı Turgay Özdemir ve Organik Meyve Üreticiler Birliği Başkanı İlhan Tursun, Pütürge Ziraat Odası Başkanı Kürşat Ayaydın, Doğanşehir Ziraat Odası Başkanı Burhan Tanışık, Hekimhan Ziraat Odası Başkanı Hacı Parmaksız katıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 319
Bu Ay : 2803
Toplam : 2803

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom