Yaşlılara tekne turu düzenlendi

Malatya Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından Yaşlılar Haftası dolayısıyla 60 kişilik bir tekne turu düzenlendi.

Yaşlılara tekne turu düzenlendi Malatya Haber

Programa katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, yaptıkları sosyal belediyecilik faaliyetlerine işaret ederek, “Şimdi güzel bir yer daha yapıyoruz; Vefa Konağı yapıyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak tüm sosyal kesimlerle olduğu gibi büyüklerimizle de her zaman beraber ve iç içe olacağız” dedi.

Karakaya Baraj Gölünde Büyükşehir Belediyesi’ne ait Malatya adlı gemide düzenlenen programa Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Büyükşehir Genel Sekreter Yardımcısı Ertan Mumcu, Muhtarlık İşleri Daire Başkanı Murat Nalçacı ile şube müdürleri ve 25’i 65 yaş üstü muhtar ile Malatya Huzurevi’nden 35 kişi olmak üzere toplam 60 kişi katıldı. Katılımcılarla tek tek ilgilenerek sohbet eden Başkan Çakır, yaptığı konuşmada “Büyükşehir Belediyesi olarak kentimizi güzelleştiriyoruz, yatırımlar yapıyoruz” diye konuştu.

İnsana dokunmak çok önemli                               

Alt ve üstyapı yatırımları yaptıklarını anımsatan Başkan Çakır, “Cadde-sokak düzenlemeleri, kültür merkezleri, sanat adaları, sanat sokakları, külliyeler inşa ediyoruz. Tabi insana dokunmak çok daha önemli. Her kesime, 7’den 77’ye herkesin yanında olabilmek; vatandaşlarımızın gidebilecekleri, dinlenebilecekleri, zaman geçirebilecekleri yerleri inşa etmeyi ve buralarda da eğitimler yapabilmeyi bizlerin temel vazifesi olarak görüyoruz. Bu kapsamda da şu an sanat sokağımızda, semt konaklarımızda, çok amaçlı sosyal tesislerimizde, Kernek Külliyemizde, Sanat Galerimizde onlarca kursumuz var. Binlerce, onbinlerce hemşerilerimiz buralara katılıyorlar. Bunu daha da geliştirmek hedefindeyiz; Vefa Konağı yapıyoruz, Hürriyet Parkımızın içerisinde, inşallah sizlere bir uğrak mekanı olacak.”

Vefa Konağı Projesi

Vefa Konağı’nda büyük salonların, internet imkanının olacağını kaydeden Başkan Çakır, “Konağın içerisinde kütüphanemiz olacak. Dinlenme salonlarımız olacak. Müftülüğümüzle, Milli Eğitim’le işbirliği yapıyoruz. Sağlıkçılar olacak, psikolojik danışmanlar olacak” bilgisini verdi.

Emekli olduktan sonra gidilecek, zaman geçirilecek mekanların azlığından dolayı Vefa Konağı projesini hayata geçirmeye karar verdiklerini kaydeden Başkan Çakır, şu açıklamalarda bulundu:

“Yerel yönetim olarak bizler de emekli olan bütün hemşerilerimizin uğrak yeri olacak mekanları inşa ediyoruz. Vefa Konağı projemiz kapsamında ilçe gezileri yanı sıra Şanlıurfa, Çanakkale gibi tarihi mekan ziyaretleri de düzenleyebileceğiz. Diğer yandan sanat kurslarına katılmak isteyen büyüklerimize bu eğitim fırsatlarını sunacağız. Enstrüman kurslarından el sanatlarına kadar çok sayıda kursu Vefa Konağı’nda da açabileceğiz.

Ayrıca sağlık, bakım hizmetleri gibi kişisel ev hizmetlerini de sunacağız. Mobil bir ekiple bu hizmete de koşacağız. Yani biz Büyükşehir Belediyesi olarak tüm sosyal kesimlerle olduğu gibi her zaman büyüklerimizle de beraber ve iççice olacağız. Dolayısıyla zaman zaman bu minvalde bu tür buluşmaları yapıyoruz. Bütün katılımcılara teşekkür ediyorum.”

Katılımcılar da çalışmalardan duydukları memnuniyeti dile getirerek Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a teşekkür ettiler.

Canlı müzikle eğlendiler

Program kapsamında Karakaya Baraj Göletinde tekne turu yapıldı. Tur esnasında MABESEM Saz ve Söz Sanatçılarının icra ettiği canlı müzikle katılımcılar doyasıya eğlendi.

Turun tamamlanmasının ardından özel bir kır bahçesi lokantasında yemek ikramı da sunuldu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 13
Bugün : 747
Bu Ay : 2065
Toplam : 2065

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom