Okur-Yazar Buluşmaları programı devam ediyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi tarafından düzenlenen Okur-Yazar Buluşmaları programı devam ediyor.

Okur-Yazar Buluşmaları programı devam ediyor Malatya Kültür-Sanat

Program kapsamında öğrencilerle biraraya gelen Yazar Vural Kaya, “Malatya, okuma seviyesi yüksek illerimizden bir tanesi. Belediyenin, okuma kültürü güzel olan bu şehirde çocuklar ve gençlerin üzerinden okumaya yeniden ivme kazandırması örnek alınması gereken bir davranış” dedi.

Kernek Külliyesi ileMelekbaba Semt Konağındadüzenlenen programlarda,Yazar Vural Kaya, öğrencilerle söyleşide bulundu. İlk ve Ortaokul çağındaki öğrencilerin katıldığı programların sonunda kitap imza etkinliği yapıldı. İçişleri Bakanlığı projesi ile Kentsel Gelişim Derneği işbirliğinde düzenlenen programda Yazar Vural Kaya, öğrencilere kitaplarını imzaladı. Ayrı ayrı düzenlenen 4 programda Yazar Kaya’nın “Necip’cik” ve “Akif’im” adlı kitaplarının her birinden 500 adet olmak üzere toplamda 1000 adet kitabın öğrencilere hediye edildiği belirtildi.

Yazar Kaya’dan teşekkür

Malatya’nın okuma seviyesi yüksek illerimizden bir tanesi olduğunu kaydeden Yazar Kaya, şöyle konuştu:

“Büyükşehir Belediyesinin, bu okuma kültürü güzel olan şehirde çocuklar, ilk gençlik çağları ve gençlerin üzerinden okumaya yeniden ivme kazandırması bence örnek alınması gereken bir davranış. Malatya, zaten gönlümüzde yer edinmiş bir şehir. Önemli, özellikli, farklı insanlar; düşünür, şair, siyasetçi yetiştirmesi yüksek illerimizden bir tanesi. Eğitim ve sosyal merkezlerinde belediye bugün müzik, eğitim, sanat, etüt rehberlik hizmetleriyle şehre katkı sağlıyor. Bence çok hoş. Okur-yazar, düşünür insanlarının gelişmesi öğrencilerin bu çağlarından başlayacaktır. Malatya Büyükşehir Belediyesi de bu güzelliği gençlere sunuyor. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Sayın Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a saygılarımı sunuyorum. Tüm Malatyalılara da hürmetlerimi ifade ediyorum.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 680
Bu Ay : 1998
Toplam : 1998

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom