Bu panel herkesi ilgilendiriyor

Malatya'da deprem ve güvenli yapılaşma konusunda, deprem ve kent planlaması konulu panel düzenliyor.

Bu panel herkesi ilgilendiriyor Malatya Haber

‘DEPREMSELLİK VE GÜVENLİ KENT PLANLAMASI’ PANELİ

 

Malatya Büyükşehir Belediyesi gündemdeki konular ile ilgili olarak vatandaşları bilgilendirmeye yönelik çalışmalarına devam ediyor. Son günlerde ülke genelinde yoğun bir şekilde konuşulan deprem ve güvenli yapılaşma konusunda bugüne kadar önemli çalışmalar gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi, şimdi de deprem ve kent planlaması ile ilgili bir panel düzenliyor.

Konu ile ilgili olarak verilen bilgilere göre, Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı tarafından ‘Depremsellik ve Güvenli Kent Planlaması’ konulu bir panel düzenlenecek. 28 Mart Çarşamba günü düzenlenecek olan panele Türkiye genelinde bu alanda uzmanlaşmış önemli isimler katılacak.

2 oturum yapılacak

Ramada Otel’de saat 09.00’da başlayacak olan Panel, 2 oturum halinde yapılacak. Panelin 1. Oturumu Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Daire Başkanı Erol Yiğit’in açılış ve sunum konuşması ile başlayacak. Oturumda daha sonra Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ‘Malatya Büyükşehir Belediyesinin Yerbilimsel Çalışmaları’, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yerbilimsel Etüt Daire Başkanı Cahit Kocaman ‘Afete Dirençli Mekansal Planlama ve Yapılaşma’, Cumhuriyet Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof.Orhan Tatar ‘Malatya’nın Depremselliği’, Cumhuriyet Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç.Dr. Fikret Koçbulut da ‘Yüzey Faylanmasında Malatya Örneği’ konularını anlatacak.

Arguvan’da inceleme yapılacak

Panelin 2. Oturumunda ise TMMOB Jeoloji Meslek Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Alan ‘Yerel Yönetimlerde Jeolojinin Yeri ve Önemi’, ODTÜ Jeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof.Tamer Topal ise ‘Arguvan Heyelanı ve Yapılar Çalışmalar’ konularını anlatacak. Soru ve cevap kısımlarının da yapılacağı panelde daha sonra Arguvan ilçesinde heyelan sahasında inceleme gezisi düzenlenecek.

Vatandaşlar davet edildi

28 Mart Çarşamba günü RamadaOtelde saat 09.00’da başlayacak olan panele; başta meslek grupları olmak üzere tüm vatandaşlar davet edildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 354
Bu Ay : 2838
Toplam : 2838

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom