Malatya Büyükşehir Belediyesi onları unutmadı!

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından engellilere yönelik sanat ve meslek kursları açılıyor.

Malatya Büyükşehir Belediyesi onları unutmadı! Malatya Eğitim

Düzenlediği binlerce kursla 7’den 77’ye tüm vatandaşlara yaygın eğitim imkânı sunan Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından engellilere yönelik de sanat ve meslek kursları açılıyor. Ortopedik engelliden işitme engelliye kadar çeşitli engel gruplarındaki vatandaşlar, sanat, spor ve meslek kurslarında kendilerini geliştirme imkânı buluyorlar.

Büyükşehir Belediyesi Engelliler Koordinasyon Şube Müdürlüğü tarafından açılan kurslar yoğun ilgi görüyor. Mefruşat, el sanatları, kumaş boyama gibi çeşitli sanat ve meslek kursları ile Engelli Spor Merkezi’nde devam eden sportif kurslar, engelliler için umut oldu.

“Yaptığımız ürünlerle mutlu oluyoruz”

Kumaş Boyama Kursu Öğreticisi Burcu Pektaş, bugüne kadar çeşitli branşlarda 10 kurs açtıklarını ve şu an Kumaş Boyama Kursunun devam ettiğini söyledi. Kumaş boyama ile ilgili bilgi veren Pektaş, “Çalışma yapacağımız malzemede önce çizim yapıyoruz. Çizim üzerinde kumaş boyaları ile boyama yapıyoruz. Çeyizlik ürünler, dekoratif tablolar, havlular, çanta ve namazlıklar hazırlıyoruz.” dedi.

Kursların kendilerine çok faydalı olduğunu belirten kursiyerler de “El becerilerimizi geliştiriyoruz. Yaptığımız ürünlerle mutlu oluyoruz. Hem güzel vakit geçiriyoruz hem de el işlerini öğreniyoruz. Satış olduğunda aile bütçemize de katkı oluyor.” dediler.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 459
Bu Ay : 7605
Toplam : 7605

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom