2000 öğrenci O terimleri bulmacanın kodlarından buldu

Çanakkale Savaşı ile ilgili çocukların bilmesi gereken anahtar kelimeleri bulmaca yöntemini kullanarak bulacaklar.

2000 öğrenci O terimleri bulmacanın kodlarından buldu Malatya Haber

                                                   103. Yılında Çanakkale Zaferi Bulmacası, Çanakkale Zaferini Yeniden Hatırlanacak

Malatya Büyükşehir Kent Konseyi Çocuk Meclisi Çanakkale ruhunu yaşatmak adına hazırladığı “Zaferin 103. Yılında Çanakkale Zaferi” konulu bulmacayı Malatya merkezinde eğitim veren 9 semt konağında bulunan yaklaşık 2000 öğrenciye dağıttı.

Bulmaca içerisinde Çanakkale Zaferinde yer alan önemli cepheler, şahsiyetler, milli ve manevi değerlere atıfta bulunan terimler bulmacanın esas konusunu oluşturuyor.

Çocuk Meclisi olarak Çanakkale Zaferimiz hakkında farkındalık uyandırmak ve tarihimizi daha yakından tanımak ve tanıtmak amacıyla böyle bir çalışma yaptıklarını ifade eden Çocuk Meclisi Başkanı Ayşenaz Atabay, “Şehitlerimizin kanlarıyla suladığı ve bizlere emanet ettiği bu vatan topraklarını bizlerde koruyarak ve daha ileri seviyelere taşımak adına elimizden gelen her şeyi yapmalıyız. Bu vatan için canlarını veren şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz” dedi.

Bu topraklar üzerinde hayatımızı sürdürürken geçmişi de asla unutmamız gerektiğini ifade eden Büyükşehir Belediyesi Özalper Semt Konağı Koordinatörü Mikail Güney, yapılan çalışmanın çok anlamlı olduğunu söyledi.

Büyükşehir Belediyesi Salköprü Semt Konağı Koordinatörü Suat Dağdeniz, Çanakkale Savaşı ile ilgili çocukların bilmesi gereken anahtar kelimeleri bulmaca yöntemini kullanarak, çocuklara öğretmenin daha kolaylaştırıcı ve kalıcı olduğunu söyleyerek, bu çalışmadan ötürü Büyükşehir Kent Konseyi Çocuk Meclisine teşekkür etti.

Semt konağı öğrencileri hazırlanan çalışmadan memnun kaldıklarını belirterek, Çanakkale Zaferinin bizler için önemine dikkat çektikleri için Büyükşehir Kent Konseyine teşekkür ettiler.

Büyükşehir Kent Konseyi’nden alınan bilgiye göre, bulmacanın dönüşlerini yapan çocukları çeşitli hediyelerle ödüllendirilecekleri belirtildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 247
Bu Ay : 3220
Toplam : 3220

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom