Kuluncak buzağı ödülünü aldı

Buzağı Desteklemesinin 2. Dönem sonuçlarına göre Malatya'da oransal olarak Kuluncak İlçesi birinci oldu.

Kuluncak buzağı ödülünü aldı Malatya İlçe

2017/32 Nolu "Hayvancılık Desteklemeleri Hakkında Uygulama Esasları Tebliği" kapsamında yürütülmekte olan Buzağı Desteklemesinin 2. Dönem sonuçlarına göre Malatya'da oransal olarak Kuluncak İlçesi birinci oldu.

Buzağı desteklemesinde gelenek haline gelen birincilik ödülleri ile teşekkür belgeleri, düzenlenen yemekli bir tören ile Kuluncak İlçe Müdürü ve İlçe Müdürlüğünde görevli Veteriner Hekimlere takdim edildi. Ödül törenine İl Müdürü Tahir MACİT, Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürü Zeki SADAK, Malatya Süt Üreticileri Birlik Başkanı Aziz KURTOĞLU, Kuluncak İlçe Müdürü Mesut Cem KARACA ve ilçe müdürlüğünde görevli veteriner hekimler katıldı.

Ödül töreninde konuşan İl Müdürü Tahir MACİT, "Ülkemizde yaşanan kırmızı et açığının temel kaynağının damızlık hayvan yetersizliği olduğu, damızlık hayvan açığının kapatılabilmesi için de doğan buzağılarımızın yaşatılmasının gerektiğini belirtti. Buzağıların yaşatılabilmesi amacıyla Bakanlığımız tarafından verilen bu desteklemenin de bu açıdan çok önemli olduğunu, bu nedenle buzağı desteklemesini oransal olarak en fazla gerçekleştiren ilçelerimizi teşekkür belgesi ve ödül ile taltif ettiklerini belirtti. İlçe Müdürü ve ilçe müdürlüğünde görevli veteriner hekimleri tek tek kutlayan MACİT başarılarının devamını diledi."

Daha sonra teşekkür belgesi ile ödüllerin dağıtım töreni gerçekleştirildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 222
Bu Ay : 3195
Toplam : 3195

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom