Pütürge en çok köpru yapılan ilçe oldu

Malatya Büyükşehir Belediyesi, son 3 yılda özellikle kırsal mahalle yollarının daha güvenli hale gelmesini sağlamak amacıyla 48 köprü yaparak, hizmete sundu.

Pütürge en çok köpru yapılan ilçe oldu Malatya Haber

Büyükşehir statüsünün kazanılmasıyla birlikte Malatya genelinde yol sorunlarının çözümü noktasında önemli çalışmalar yapan Malatya Büyükşehir Belediyesi, son 3 yılda özellikle kırsal mahalle yollarının daha güvenli hale gelmesini sağlamak amacıyla 48 köprü yaparak, hizmete sundu.

Büyükşehir sürecinden sonra kırsal-merkez ayrımı yapmadan Malatya genelinde hizmet atağına kalkan Büyükşehir Belediyesi, Malatya’ya birçok yeni köprü kazandırdı.

2015 yılında 15, 2016 yılında 14, 2017 yılında da 19 olmak üzere toplamda 48 köprü yapan Büyükşehir Belediyesi yaptığı bu köprülerle yolları güvenli hale getirdiği gibi mesafeleri de kısaltarak milli sermayeye de önemli katkılar sağladı.

Coğrafik yapısı nedeniyle 12 köprüyle en çok köprü Pütürge ilçesine yapılırken; Darende ilçesine 7, Battalgazi, Hekimhan ve Kuluncak ilçelerine 5, Kale ilçesine 3, Akçadağ’a 3, Doğanşehir, Yazıhan ve Yeşilyurt ilçelerine 2, Arapgir ve Doğanyol ilçelerine de 1’er köprü kazandırıldı.

48 köprü’nün yapımına 11 milyon 145 bin lira harcayan Büyükşehir Belediyesi, 2018 yılında yapılacak köprüler için de proje çalışmalarına devam ediyor.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 161
Bu Ay : 2705
Toplam : 2705

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom