28 Şubat darbesi kara bir lekedir

Ödenmiş Bedeller ‘Bir 28 Şubat Tiyatrosu’ isimli oyunda; 28 Şubat darbesi anlatıldı.

28 Şubat darbesi kara bir lekedir Malatya Kültür-Sanat

Yeşilyurt Belediye Tiyatrosu tarafından sahnelenen Ödenmiş Bedeller ‘Bir 28 Şubat Tiyatrosu’ isimli oyunda; 28 Şubat postmodern darbe dönemindeki insan ve toplum yaşamındaki kırılganlıklar, acılar, zulümler, hüzünler ve baskılar ele alındı. Duygusal bir atmosferin yaşandığı oyunda izleyicilerin büyük bir kısmı gözyaşlarına hâkim olamadı.

OYUNDA BASKILAR, ZULÜMLER VE İNSAN HAKLARI İHLALLERİ ANLATILDI

Postmodern darbe olarak nitelendirilen 28 Şubat sürecinin insan ve toplum yaşamında ortaya koyduğu travmayı anlatan ‘Bir 28 Şubat Tiyatrosu’ oyunu Sabancı Kültür Merkezinde izleyiciyle buluştu.

Tiyatro etkinliği, Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcıları, Yeşilyurt Belediyesi Birim Müdürleri, kurum, kuruluş ve meslek örgütlerinin temsilcileri, davetliler ve sanatseverler tarafından ilgiyle izlendi.

28 ŞUBAT ANLATILDI, HÜZÜNLÜ ANLAR YAŞANDI

28 Şubat döneminde İmam Hatip’li öğrencilerin maruz kaldığı baskı ve zulümlerin anlatıldığı oyunda, başörtü meselesi ile gelen ayrımcı uygulamalar, başörtülü öğrencilerin okullardan atılması, ikna odaları kurulup başlarını açmaları için zorlanmaları, çok sayıda kamu personeli işinden ayrılmak zorunda bırakılması gibi acı, hüzün ve toplumsal huzursuzluğa yol açan etkenler trajikomik şekilde anlatıldı.

Eğitim Bir-Sen'in "Ödenmiş Bedel" kitabından uyarlanan, yönetmenliğini Ömer Konakçı'nın yaptığı oyunda, İrem Alhan, Taner İstek, Sema Küllü, Nihal İclal Çetin, Mohammed Ahmed, Nazlıcan Çankaya, Vahap Baykara ve Tolga Tunç rol aldı.

GENÇ TİYATROCULAR AYAKTA ALKIŞLANDI

Duygusal bir atmosferin oluştuğu tiyatro etkinliğinde bazı izleyiciler gözyaşlarına hâkim olamazken, 22 yıl önce yaşanan darbe dönemindeki zulüm ve baskının merkezindeki insanların yaşadıklarını etkileyici bir performansla sahneye taşıyan genç tiyatrocular oyun bitiminde ayakta alkışlandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 161
Bu Ay : 2705
Toplam : 2705

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom