Altyapı güçlendirmesine yeni yerler katılıyor

MASKİ Genel Müdürlüğü, Akçadağ İlçesi Bahri Mahallesi’nde 5,7 milyon TL değerindeki 47 kilometrelik içmesuyu ve kanalizasyon altyapı çalışmalarının 40 kilometrelik kısmını tamamladı.

Altyapı güçlendirmesine yeni yerler katılıyor Malatya Haber

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Akçadağ İlçesi Bahri Mahallesi’nde 5,7 milyon TL değerindeki 47 kilometrelik içmesuyu ve kanalizasyon altyapı çalışmalarının 40 kilometrelik kısmını tamamladı.

 

“Çalışmalar Devam Ediyor”

Malatya merkez, ilçe ve mahallelerinde içmesuyu, kanalizasyon ve yağmursuyu altyapı çalışmaları gerçekleştiren MASKİ Genel Müdürlüğü şehrin altyapısını güçlendiriyor. Büyükşehir süreciyle beraber Malatya’nın tamamında ihtiyaç doğrultusunda altyapı çalışmaları gerçekleştiriyor. Büyükşehirle altyapıya güçlü yatırımlar yapıyor. Çalışmalar kapsamında Akçadağ İlçesi Bahri Mahallesi’nde içmesuyu ve kanalizasyon altyapı çalışmaları devam ediyor. Gerçekleştirilen çalışmalarla ilgili bilgi veren Genel Müdür Doç. Dr. Özgür Özdemir: “Malatya’nın sağlam altyapıya kavuşması için yaptığımız yatırımlarla şehrimizin bugününü ve yarınını planlıyoruz. Gelecek yıllarda karşımıza çıkabilecek sorunları minimuma indirmek için çalışıyoruz. Çalışmalarımız kapsamında Bahri Mahallesi’nde maliyeti 5,7 milyon TL olan 20 kilometrelik içmesuyu ve 27 kilometrelik kanalizasyon altyapı çalışmalarımız devam ediyor.20 kilometrelik içmesuyu hattı çalışmamızın 17 kilometrelik kısmını tamamladık. 400 adet abone bağlantısının 120 adedini gerçekleştirdik. 27 kilometrelik kanalizasyon hattı çalışmalarımızın ise 23 kilometrelik kısmını tamamladık. Bu kapsamda 230 adet parsel ve 416 adet muayene bacası çalışması gerçekleştirdik. Malatya genelinde ve Bahri’de çalışmalarımız devam ediyor.Şehrimizin içmesuyu, kanalizasyon ve yağmursuyu altyapısını büyükşehire yakışır bir şekilde inşa etmek için 7 gün 24 saat çalışıyoruz. Tüm çabamız gelecek nesillere daha sağlam altyapılı bir Malatya bırakmak.” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 199
Bu Ay : 3899
Toplam : 3899

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom