Sirke üretim ekipmanı Hekimhan ve Arguvan'a veilecek

Hekimhan Belediye Başkanı Aliseydi Millioğulları ve Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş Başkan Ahmet Çakır ve ekibine teşekkür ettiler.

Sirke üretim ekipmanı Hekimhan ve Arguvan'a veilecek Malatya Haber

BÜYÜKŞEHİR ŞUBAT AYI MECLİS TOPLANTISI TAMAMLANDI

 

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi, Şubat Ayı toplantısını 20 Şubat Salı günü yaptığı III. Birleşimle tamamlandı.  Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonunda yapılan toplantıya Meclis Başkan Vekili Hasan Göğüs Başkanlık etti.

Saat 14.00’da Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda yapılan toplantıda 14 Şubat 2018 tarihli toplantının karar özeti kabul edilirken, bazı gündem maddeleri görüşülerek karara bağlanırken, bazı maddeler ise bir sonraki toplantıya bırakıldı.

BAŞKAN ÇAKIR'A YETKİ

Gündem maddeleri arasında yer alan Kuzey ilçeler içme suyu amaçlı sondaj kuyuları açılması, içmesuyu inşaatlarının AG-OG Enerji Nakil Hattı Yapımı, Güney ilçeler içmesuyu deposu, terfi binası ve fosseptik inşaatı işi, muhtelif ilçelerde 1. Etap içmesuyu yapımı, Güney ilçeler içmesuyu amaçlı sondaj kuyularının açılması ve MASKİ hizmet alımında bulunaniçmesuyu depo ve terfi merkezlerinin bakım ve onarım işi nedeniyle kullanılacak olan krediler için Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır'a yetki verilmesi hakkındaki MASKİ Genel Müdürlüğü'nün teklifi kabul edildi.

Toplantıda hububat üretiminin artırılması ile alıç sirkesi üretim tesisi nedeniyle Doğu Anadolu Proje Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı (DAP BKİ) tarafından Arguvan ve Hekimhan Belediyesine tahsis edilecek olan makine ve ekipmanların hizmete sunulması için Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır'a yetki verilmesi hakkındaki Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığının teklifi de kabul edildi.

BAŞKAN ÇAKIR’A TEŞEKKÜR

Hekimhan Belediye Başkanı Aliseydi Millioğulları ve Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş; hububat ve alıç sirkesi üretim tesisi için sürdürdükleri çalışmalardan dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ve ekibine teşekkür ettiklerini söylediler.

Ayrıca cazibe merkezinde (kerpiç konaklar) E blok, zemin katta 1 adet, 1. Katta 2 adet dairenin Melid Ulaşım Hizmet Grupları San. Tic. LtdŞti'ye(MOTAŞ) 10 yıllığına verilmesi kabul edildi.

MART AYI TOPLANTISI

Büyükşehir Belediye Meclisi Mart ayı toplantısının, 14 Mart Çarşamba günü saat 14.00’de yapılması oy çokluğu ile kabul edildi. 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 192
Bu Ay : 2736
Toplam : 2736

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom