Siyaset Malatya için buluştu

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, MHP Malatya İl Başkanı Ramazan Bülent Avşar ve CHP Malatya il Başkanı Enver Kiraz toplantıda bir araya geldiler.

Siyaset Malatya için buluştu Malatya Siyaset

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, MHP Malatya İl Başkanı Ramazan Bülent Avşar ve  CHP Malatya il Başkanı Enver Kiraz ile kahvaltılı bir toplantıda bir araya gelerek başta Malatya olmak üzere bilgi alışverişinde bulundular.

Gündüzbey Su Sesi Restoranrtta düzenlenen toplantıya Ak Parti İl başkanı Hakan Kahtalı, Büyükşehir belediye başkanı Ahmet çakır’ın ve partililer katıldılar.

Toplantıda konuşan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, “Malatya konu olunca gerçekten burada bulunan başkanlarımızın öncelikleri Malatya’nın kalkınması, Malatya’nın gelişmesi. Biliyorlar ki, Malatya gelişirse esasında Türkiye gelişir. Bütün Başkanlarıma tekrardan verecekleri katkılardan dolayı teşekkür ediyoruz. Biz zaman zaman zaten görüşüyoruz, bu noktada başkanlarımız zaten görüşlerini ifade ediyorlar. Her biri ayrı parti olması hasebiyle, farklı konularda farklı görüşlerin olması da çok doğal. Başkanlarımın bu anlamıyla hem eleştirileri, hem de katkıları çok önemli ve bu noktada değerli. Tabi en önemlisi iyi niyet, iyi niyetle yapılan her eleştirin mutlaka bir karşılığı vardır. Sıkıntı olan kötü niyetli olarak ve yalan üzerine, yanlış üzerine bilgi kirliliği oluşturmak. Bunun dışında ki bütün eleştiriler, ister burada bulunan partilerimizin, ister bulunmayan partilerimizin olsun önemi var. Biz bugün burada Malatya’ya bugüne kadar neler yapıldı, neleri yapamadık, neler yapılması gerektiği yönde istişare etmek istiyoruz. Onun için bugün buradayız” dediler.

Belediye Başkanı Ahmet Çakır  birlikteliğin önemine değinerek, “Yerelde bu birliktelik çok önemli. Bakanımızın böyle bir programda bütün siyasi partilerimizle bir araya gelerek hem Malatya’nın sorunlarını konuşmak, önerileri almak hem de ülke gündemine dair değerlendirmeler, istişareler yapmak geçekten çok önemli. Önemli bir süreçten geçtiğimizi hepimiz biliyoruz. Ülkemiz içeride ve dışarıda terörle ve çok farklı yapılarla mücadele ettiği bir dönem. Bizim içeride güçlü ve bir olmamız gereken bir süreç. Bir yandan da ilimizin kalkınması, gelişmesi, sorunların daha hızlı bir şekilde çözülebilmesi biz bütün alanlarda başarılı olmak zorundayız. Bizim bir araya gelmemizde bu noktada ve kamuoyu anlamında çok önemli. Bakanımıza teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı ise ‘Malatya bizim ortak paydamız’ vurgusunu yaptı. “Bugün bir vesileyle bakanımızın Malatya’daki siyasi parti il başkanlarıyla böyle güzel bir programda bizleri buluşturduğu için teşekkür ederim. Malatya bizim ortak paydamız. Siyasi partilerin görüşleri olabilir ama Malatya’mızla ilgili yapacağımız çalışmaları da birlikte oturup istişare etmemiz gerekiyor. Bu anlamda bizi bir araya getiren sayın bakanımıza teşekkür ediyorum.” İfadesini kullandı.

CHP Malatya il Başkanı Enver Kiraz ise Malatya için yapılması gerekenleri paylaşacaklarını belirterek  “Bakanımızın Malatyalı bir bakan olarak görev almasından itibaren bunun Malatya için önemli olduğunu ve her noktada Malatya’ya katkılar sunacağı inancıyla hareket ettiğimizin bilinmesini isteriz. Malatya adına yapılacak daha güzel işlerin daha güzel projelerle Malatya’mızın daha güzel yere gelmesi noktasında da hepimiz ortak çabaları elbette ki olacaktır” dediler.

MHP Malatya İl Başkanı Ramazan Bülent Avşar da Malatya’nın eksikleriyle ilgili bir dosya hazırladıklarını söyledi. Avşar, “Malatya ile ilgili sorunları bakanımızla birlikte istişare edeceğiz. Bakanımıza hazırladığımız içerisinde bizim projelerimizin ve vatandaşlarımızın bize sunduğu sorunları var. Malatya’nın da bizim takip ettiğimiz sıkıntılı bazı sorunları olduğunu biliyoruz. Onlar için de sayın bakanımıza biz bir dosya hazırladık. Burada en önemli şey 3 siyasi partinin il başkalarıyla beraber sayın bakanımızla biz Malatya’da birlik ve beraberliğimizi muhafaza edeceğimizi önemli olan ülkemizin bekasıdır. " ifadesini kullandılar.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 257
Bu Ay : 7054
Toplam : 7054

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom