Namık Şahin adaylıktan çekildi

Malatya TSO başkanlığına aday olan Namık Şahin'in adaylıktan çekilmesi Erkoç ve yönetimi üzerindeki tartışmaları yeni bir boyuta taşıdı. TSO'da neler oluyor.

Namık Şahin adaylıktan  çekildi Malatya Ekonomi

İş adamı Namık Şahin, Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) başkanlık adaylığından çekildi. Seçim sürecinde yaşanan olaylardan dolayı bu kararı aldığını belirten Şahin, “Kirli, dengesiz ve hakkaniyetsiz bir seçim ortamına girmekten imtina ettiğimizi ve bunun gereği olarak TSO seçimlerinde aday olmaktan çekildiğimizi şahsım adına kamuoyuna bildiririz” dedi.

İşadamı Namık Şahin tarafından Malatya Gazeteciler Cemiyetinde düzenlenen basın toplantısına MÜSİAD Şube Başkanı Hüseyin Kalan, ANESİAD Şube Başkanı Resul Kocamaz ve iş dünyasından temsilciler katıldı. Şahin, yaptığı açıklamada Malatya’ya yakışır bir TSO yönetimi oluşturmak için çalışmalar gerçekleştirdiklerini ifade ederek şunları kaydetti,“Kamuoyunun malumları olduğu üzere başta TSO olmak üzere, Malatya iş dünyasının liyakat ve ehliyet esaslı olarak temsil edilmesi adına, sorumluluk almaya hazır olduğumuzu sizler ile paylaşmıştık. Herkesin katkı sunabileceği, destek olacağı yeni bir ruh ve vizyonla, Büyükşehir’e yakışır bir TSO yönetimi ortaya çıkarmak, bunu yaparken de özellikle, yarın yüz yüze bakacağımız insanlarımıza iftira, karalama, hakaret vb. hareketlerden kaçınmak gerektiğini özellikle belirtmiştik.”

Namık Şahin, seçim çalışması süresinde yaşanan birtakım tatsız olayları kamuoyuna aktarmak istediklerini belirterek şöyle devam etti,“Daha adaylar isimlerini açıklar açıklamaz, projelerini ve yapacaklarını dinlemeden, birilerinin hemen iftiralar atmaları ve “şucu bucu” diyerek yaftalamaları gerçekten acziyettir. İnsanlar geldikleri konumlara yıllardır emek, gayret özveri ve fedakârlıklarla gelmişler ve bedeller ödemişlerdir. Hiçbir toplumsal karşılığı olmayan, kimseye faydası dokunmayan, sadece hasbelkader geldiği konumu korumak için sağa sola iftira atıp kendi geleceğini düşünen insanların artık toplum tarafından tanınıp dışlanması gerektiğine inanıyoruz. Bizim ve ülkemizin düzelmesi, ilerlemesi, gelişmesi için örnek, önder, düzgün karakterli, ehliyet ve liyâkât sahibi insanlara ihtiyaç vardır. Bu insanları bulup çıkarmanın da bizim görevimiz olduğuna inanıyoruz. Bu süreçte yaşanan birtakım tatsız olaylar nedeniyle görüş ve değerlendirmelerimizi, sizlerle yeniden paylaşma gereği ortaya çıkmıştır. Adaletli bir seçim açısından şu anda ortam uygun değildir. Seçmen listeleri, mevcut yönetim tarafından sürekli manipüle edilmekte ve âdil bir şekilde paylaşılmamaktadır. Şahsım ve Gruplar adına, hem resmî dilekçelerle hem de yüz yüze başvurularımıza rağmen, mevcut güncel listeler tarafımıza verilmemiştir. Verilen listeler de eksik ve yetersizdir. Özetle kurallar oyun esnasında tek taraflı değiştiriliyor.

Seçim sürecinde ciddî bir seviye sorunu yaşanmaktadır diyen Şahin,”Taraflar Malatya’nın ihtiyaçlarını konuşmak yerine, şiddet, hakaret ve küfür dilini kullanmayı tercih etmektedirler. Bu duruma sebebiyet verenleri kınıyoruz! Kalite, liyâkat ve proje yarışı yerine çamur atma yarışı öne çıkmıştır. İş dünyası aktörleri, ayrıştırılmakta ve ötekileştirilmektedir. Saygın insanlar, mesnetsiz olarak yaftalanmakta ve itibarsızlaştırılmaktadır. Tarafların yegâne sermayeleri, birbirlerini kötülemekten ibaret kalmıştır. Malatya iş dünyasının ihtiyaç ve öncelikleri gündem dışı kalmaktadır. Hâlbuki Malatya insanı üretken ve kapasitelidir. Önü açıldığında girişimcilik kapasitesi ortaya çıkacaktır. Bizim nazarımızda; Malatya için taş taş üstüne koyan herkes, değerli ve saygındır. Malatya’nın çok daha iyilerini hak ettiğini düşünüyoruz” dedi.

Seçim süreci içerisinde yaşanan çirkin olaylardan dolayı TSO adaylığından çekilen Namık Şahin şunları kaydetti,“Bu sebeplerden dolayı Malatya iş dünyasını ve tüm sivil toplum kuruluşlarını Malatya’nın istikbaline sahip çıkmaya davet ediyoruz! Malatya, kötünün iyisine mahkûm edilmemelidir! Makamlara mevkilere veda ederiz; ama ahdimize, ilkelerimize, davamıza asla veda etmeyiz. Biz kalıcı erdemlerin peşindeyiz. Sözünü ettiğim, kamuoyunun da malumu olan bu şartlar altında, beraber yola çıktığımız arkadaşlarımızla yaptığımız istişare ve değerlendirmeler neticesinde, kirli, dengesiz ve hakkaniyetsiz bir seçim ortamına girmekten imtina ettiğimizi ve bunun gereği olarak TSO seçimlerinde aday olmaktan çekildiğimizi şahsım adına; Malatya’nın istikbali için, bundan önceki çalışmalarımızda olduğu gibi, ilkelerimiz, değerlerimiz ve memleketimiz için her türlü fedakârlığı yapmaya bundan sonra da hazır olduğumuzu kamuoyuna bildiririz.” ifadesini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 1059
Bu Ay : 4857
Toplam : 4857

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom