Boztepe Recai Kutan Barajı bu yıl bitirmek isteniyor

Ülke genelinde yatırımlarına ara vermeden devam eden Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Malatya’da inşa ettiği Boztepe Recai Kutan Barajı Sulamasında sona yaklaştı.

Boztepe Recai Kutan Barajı bu yıl bitirmek isteniyor Malatya Ekonomi

BOZTEPE RECAİ KUTAN BARAJI SULAMASI İNŞAATINDA SONA YAKLAŞILIYOR…

Ülke genelinde yatırımlarına ara vermeden devam eden Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Malatya’da inşa ettiği Boztepe Recai Kutan Barajı Sulamasında sona yaklaştı.

Bakanlığa bağlı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından Malatya’da inşa edilen Boztepe Recai Kutan Barajı Sulaması inşaatında çalışmalar hızla devam ediyor. Hizmete alındığında 120.600 dekar zirai araziyi suya kavuşturacak projede şu an itibariyle yüzde 92 fiziki gerçekleşmeye ulaşıldı.

Terfi Merkezi İnşaatı Devam Ediyor

99.4987 metre CTP boru, 260.592 metre HDPE boru imalatı tamamlana sulama projesinde terfi merkezi inşa çalışmalarına devam ediliyor. Daha önce 33.310 dekar zirai araziyi sulayan sol sahil sulama alanının hizmete açıldığı projede 57.540 dekar zirai araziyi suya kavuşturacak sağ sahilde ise sanat yapıları ve şebeke inşaatı tamamlandı. 29.750 dekar zirai araziye su temin edecek olan terfi sulama safhasında ise iletim hattı tamamlanırken terfi merkezi inşaatı ile regülasyon havuzu çalışmalarına devam ediliyor.

Ülke Ekonomisine Yılda 68 Milyon TL Katkı Sağlanacak

Malatya’da muazzam yatırımlara imza attıklarını kaydeden Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu  “Söz konusu projeyi bu yıl içinde tamamlayarak hizmete açmayı hedefliyoruz. Takriben 181 milyon TL’ye mal edeceğimiz bu tesis ile 120.600 dekar zirai araziyi suya kavuşturacağız. Çiftçilerimizin yüzünü güldürecek bu dev sulama tesisi ile ülke ekonomisine de yıllık 68 milyon TL’nin üzerinde bir katkı sağlayacağız.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 43
Bu Ay : 43
Toplam : 43

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom