Bu sarayda kültür, tarih ve Malatya yaşanacak

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Bakan Tüfenkci ile protokol üyelerine ‘Yeşilyurt Kültür Sarayı’ projesinin tüm boyutlarını anlattı.

Bu sarayda kültür, tarih ve Malatya yaşanacak Malatya Haber

Bakan Tüfenkci, “Yeşilyurt’ta Yaşam Ayrıcalıklı”

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’ın daveti üzerine Yeşilyurt’ta hayata geçen projeler ve yatırımları yerinde inceleyen Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’ye, Karakavak Bölgesinde hizmete sunulacak ‘Yeşilyurt Kültür Sarayı’ projesi hakkında sunum yapıldı.

BAŞKAN POLAT, BAKAN TÜFENKCİ’YE ‘YEŞİLYURT KÜLTÜR SARAYI’ PROJESİNİ ANLATTI

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Recai Kutan Parkı Barguzu Sosyal Tesislerinde ağırladığı Bakan Tüfenkci ile protokol üyelerine ‘Yeşilyurt Kültür Sarayı’ projesinin tüm boyutlarıyla anlattı.  

“PROJEMİZİ SELÇUKLU MİMARİSİNİ ÖRNEK ALARAK HİZMETE SUNACAĞIZ”

Yeşilyurt Kültür Sarayı’nın ulusal ve uluslar arası organizasyonlara ev sahipliği yapacak şekilde hizmete sunacaklarını dile getiren Başkan Polat, “Kent nüfusunun artmasıyla birlikte gerek kamunun gerekse de Belediyelerimizin programlarıyla ilgili bir yıl öncesinde yapılan planlamalar içerisinde mevcutta bulunan salonlarımızın dolu olduğu ve Malatya’ya yetmediğini görüyoruz. Gelişen ve değişen Malatya’nın vizyonuna uygun Kültür Sarayı bir ihtiyaç olarak ortaya çıktı. Kültürel organizasyonlarla artık bölgesinde takip edilen bir ilçe hüviyetine ulaşan Yeşilyurt’ta bundan sonra daha geniş kapsamlı organizasyonlar planlıyoruz. Yeşilyurt Belediyesi olarak Karakavak bölgemizde Malatya Büyükşehir Belediyesine ait 270 dönümlük büyük parkın 25 dönümlük bölümüne Yeşilyurt Kültür Sarayını inşa edeceğiz. Selçuklu mimarisini örnek alarak projesini hazırladığımız Yeşilyurt Kültür Sarayımız fonksiyonel yapısı ve çok amaçlı salonlarıyla Malatya’nın sosyal, kültürel ve eğitim yapısına büyük katkı sağlayacağına inanıyoruz.  Üç kat üzerinden inşa edilecek projemizde idari birim, üç büyük salon, kütüphane, sergi, atölyeler ve kafe alanlarımız olacak. 350 araçlık kapalı otopark, yeşil alanlar, kamelyalar ve dinlenme alanlarıyla her yönüyle değerli bir yatırımı kentimize kazandırmış olacağız.”dedi.

“DEĞERLERİMİZİ YANSITAN MEKÂNLAR OLUŞTURACAĞIZ”

Başkan Polat konuşmasının devamında, “ Kültür Sarayımız içerisindeki 1453 koltuklu Fetih, 571 koltuklu Vuslat ve 250 koltuklu Direniş isimli salonlarımız ulusal ve uluslararası sanatsal etkinlikler, tiyatro ve kongrelere ev sahipliği yapacak. Adana, Gaziantep, Mersin başta olmak üzere bu tür yatırımları hayata geçiren Büyükşehir ve İlçe Belediyelerimizin hizmete sundukları Kongre ve Kültür Merkezlerini bizzat yerinde inceledik. Statik ve mimari projesi Etüd Proje Müdürlüğümüz tarafından çizilen Kültür Sarayımızın teknik alt yapısı ve ses sistemi için profesyonel destek alacağız ve uzman ekipler tarafından yapılacak. Bu tür projelerde makine projesinin önemi büyüktür akabinde aküstik yapının en ince detayına kadar planlanlanması gerekmektedir. Makine ve aküstik projede Türkiye’nin en önde gelen mühendisleri tarafından gerçekleşecek. Projemiz ihalesini 15 gün içerisinde yapacağız.  Yeşilyurt Belediyesinin vizyon projelerinden bir tanesi olan Yeşilyurt Kültür Sarayı şimdiden kentimize ve ilçemize hayırlı olsun “ dedi.

“MALATYA BU TÜR DEĞERLİ PROJELERLE TÜRKİYE’DE GELİŞEN VE ÖNE ÇIKAN ŞEHİRLER ARASINA GİRDİ”

Yapılan sunumdan dolayı Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’a teşekkür eden Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Malatya’nın gelişimine, sosyal ve kültürel hayatının zenginleşmesine katkı sunacak ‘ Yeşilyurt Kültür Sarayı’ gibi projelerin hayata geçmesi için elinden gelen desteği vereceğini söyledi.

Geleceğe dönük bu tür yatırımların Malatya’nın ve Yeşilyurt İlçesinin gelişimine ışık tuttuğunu ifade eden Bakan Tüfenkci, “ Yeşilyurt’u büyüten, geliştiren, değiştiren ve dönüştüren projelerle farkındalık oluşturan, Yeşilyurt’ta yaşamanın bir ayrıcalık olduğunu hissettiren projelerle AK Parti Belediyeciliğinin ayrıntılarına kadar hissettiren bir anlayışla çalışan Yeşilyurt Belediye Başkanımız Hacı Uğur Polat ve ekibine teşekkür ederim. Malatya Büyükşehir şemsiyesi altında bütün olarak değiştirmek, geliştirmek ve dönüştürmek temel hedeflerimiz arasındadır. Türkiye’de gelişen şehirler arasında yer alan Malatya, bu gelişimi gerçekleştirirken hem ekonomik hem de sosyal ve kültürel anlamında çevresindeki illerden ayrışan ve Türkiye’de öne çıkmaya çalışan şehirlerin başında gelmektedir. Eğer biz Yeşilyurt’u, Battalgazi’yi büyütürken aynı zamanda Malatya’yı da büyütmüş oluyorsak aynı zamanda Türkiye’yi de büyütmüş oluyoruz. Bilindiği üzere Cazibe Programları yayınlandı, uygulama esasları da belirleniyor. İnşallah kısa zamanda bu programın esaslarına geçildiği anda Malatya’da hızlı bir yatırım hamlesinin de gerçekleşeceğini biliyor ve görüyoruz. Değişen şehircilik alanında Yeşilyurt’umuz gerçekten Malatya’da farklı bir konuma sahiptir, yeni yerleşim alanları oluşan ilçemiz doğru ve gerçekçi planlamayla, vatandaşımızın rahat edeceği bir anlayışla hareket etmesi bizleri de kenti de mutlu etmektedir. Yeşilyurt Kültür Sarayı projesi bir ihtiyaçtan doğarak gelişen bir yatırımdır. Başta Yeşilyurt olmak üzere kentimize kültürel ve sanatsal açıdan önemli katkılar sunacak değerli bir projedir. Sadece Yeşilyurt ve Battalgazi’de olması yetmiyor Malatya’yı bir bütün olarak planlandığında her ilçemizin kendisine has ihtiyaçlarıyla beraber topyekün bir kalkınma ve şehirleşme hamlesini hep beraber yürütüyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Çınar, ‘ Yeşilyurt Kültür Sarayı’ projesinin teknik detayları üzerine görsel sunum destekli bilgiler aktardı.

‘Yeşilyurt Kültür Sarayı’ projesi sunum toplantısına; Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Vali Ali Kaban, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, AK Parti İl Başkanı Hakan Kâhtalı, Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcıları, Yeşilyurt Belediye iştiraklerinden Yeşil Yurt İnşaat ve İŞGEM Genel Müdürleri, AK Parti Yeşilyurt ve Battalgazi İlçe Başkanları, AK Parti Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları, Yeşilyurt Belediye Meclis Üyeleri, mahalle muhtarları, yerel ve ulusal medya kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 675
Bu Ay : 1410
Toplam : 1410

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom