Yeşilyurt Belediyesi Deprem Eğitim Merkezi inşa ediyor

Deprem Eğitim ve Merkezi, olası bir afet anında yapılması gerekenleri uzman eğitmenler gözetiminde anlatılacak. Olası bir afet için eğitim verilecek.

Yeşilyurt Belediyesi Deprem Eğitim Merkezi inşa ediyor Türkiye-Dünya

Yeşilyurt Belediyesi olası bir deprem anında yapılması gerekenler, alınacak önlemler ve deprem sırasında hayatta kalmak için dikkat edilmesi gereken konuların bilimsel çalışmalarla değerlendirileceği ‘Deprem Eğitim Merkezi’ projesinin inşaat çalışmaları başladı. Başkan Polat, her türlü teknik alt yapıya sahip merkezin, bir ilçe belediyesi tarafından açılacak en donanımlı afet eğitim tesisi olma özelliğini taşıdığını ifade etti.

‘DEPREM EĞİTİM VE SİMÜLASYON MERKEZİ’ ÇİLESİZ MAHALLESİNDE HİZMETE GİRECEK

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, beraberinde Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcıları ve AK Parti İl Başkan Yardımcıyla birlikte ‘Deprem Eğitim Merkezi’ projesinin uygulanacağı Çilesiz mahallesindeki 6.980 metrekarelik inşaat alanında incelemelerde bulundu.

“DEPREM ANI BİRE BİR YAŞATILACAK VE EĞİTİMLERİ VERİLECEK”

Projenin teknik detaylarıyla ilgili Milletvekili Mustafa Şahin’e bilgiler veren Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur, doğal afetlere yönelik ön hazırlıklar çerçevesinde hizmete girecek olan ‘Deprem Eğitim Merkezi’ projesinde bir adet bina, bina içerisinde depremin bire bir yaşanacağı şekilde sarsma tablası şeklinde tasarımı yapılacak eğitim odaları, tatbikat çadırları, bekleme alanları ve yeşil alanların yer alacağını söyledi.

“DEPREMİN OLUŞ NEDENLERİ VE ÖNLEMLER ANLATILACAK, TATBİKATLAR YAPILACAK”

Başkan Polat, Malatya’da yaşanabilecek olası bir deprem anında yapılması gerekenlerin uygulamalı olarak bilgilendirmesinin yapılacağı  ‘Deprem Eğitim Merkezi’ projesinde inşaat çalışmalarına başladıklarını ifade ederken şunları söyledi; “Yeşilyurt Belediyesi olarak halkımızı her türlü afet, yangın veya deprem olayında ön bilgilendirme yapmak adına önemli bir yatırımı ilçe sakinlerimizin hizmetine sunacağız. Çilesiz Mahallemizde 6 bin 980 metre kare alanda inşaatına başladığımız ‘Deprem Eğitim ve Merkezi’ olası bir afet anında yapılması gerekenlerin uzman eğitmenler gözetiminde anlatılacağı, tatbikatının yapılacağı önemli bir merkez özelliği taşıyacak. İlk başta çocuklarımıza yönelik başlatılacak eğitim çalışmalarına ev sahipliği yapacak merkezimizde depremin oluş nedenleri, alınacak önlemler, sığınakların kullanma şekli ve deprem sonrasında dikkat edilmesi gereken konularda geniş kapsamlı bilgiler paylaşılacak. Eğitimlerde doğal afetlerle karşılaşıldığında panik yaşamak yerine güvenli koruma teknikleri öğretilecek. Bu sayede öğrencilerin ve halkın depreme karşı gerekli tedbirleri alma hususunda bilinçlendirilmeleri sağlanacaktır. Okullardan servislerle alınacak öğrencilerimiz burada eğitimden geçtikten sonra yeniden okuluna bırakılacak. Çocuk Trafik Eğitim Parkımızda olduğu gibi ilçemizdeki park alanlarını tematik yapmaya önem veriyoruz. Parklarımızı toplumsal konularda bilgilendirici eğitimlerin yapılacağı merkezi alanlar şekliyle hizmete sunmaya önem veriyoruz.  AK Belediyeciliğin mantığında vizyon ve gelecek vardır, bizlerde hizmetlerimizi bu bakış açısıyla yapıyoruz.”dedi.

 

“KENT SAKİNLERİ İÇİN ÖNEMLİ BİR HİZMET, TEBRİK EDİYORUM”

AK Belediyecilik hizmetlerinin temelinde ciddiyet olduğunu ifade eden AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, “Sosyal Belediyeciliğinin gerekliliklerini yerine getirme noktasında kentimize çok önemli bir merkez kazandırılacak. Gönül ister ki afet, deprem, sel ve yangınla karşılaşmadan hayatımızı sürdürmeyi Rabbim bizlere nasip etsin ancak bu doğal afetlere karşı alınacak önlemlerle ilgili bilinç oluşturmak adına böylesine kıymetli eserlere ihtiyaç duymaktayız. Doğal afetler, depremler veya yangınların oluş anı ile iki aracın çarpışma anını gösteren simülasyon uygulamaları bu tür eğitimlerin vazgeçilmez parçasıdır. Bunun yapılması insanların bilinçlenmesidir. Burası sadece Yeşilyurtlu hemşerilerimizin değil tüm kent sakinlerinin hizmetinde olacak. Vatandaşlarımız bu merkeze gelerek depremle ilgili hem eğitimler alacaklar hem de tatbikatlara katılabilecekler. Deprem anında ne yaşanıyorsa canlandırmalı olarak burada yaşatılacak ve alınacak önlemler bire bir anlatılacak, eğitim odalarının tasarımı bu şekilde yapılacak. Böylesine değerli bir hizmeti kent ve ilçe sakinlerimizin hizmetine sunacak olan Yeşilyurt Belediye Başkanımız başta olmak üzere ekibini canı gönülden tebrik ediyorum dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 339
Bu Ay : 1657
Toplam : 1657

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom