Baharı Beklerken, konseri büyük ilgi gördü

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi tarafından “Baharı Beklerken” adlı bir sanat müziği konseri düzenlendi.

Baharı Beklerken, konseri büyük ilgi gördü Malatya Kültür-Sanat

Büyükşehir Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu’nun verdiği konser, dinleyicileri mest etti.

Malatya Kongre ve Kültür Merkezi Kemal Sunal Salonu’nda düzenlenen konsere Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ercan Turan, daire başkanları, şube müdürleri, kurum-kuruluş temsilcileri ile kalabalık vatandaş topluluğu katıldı. Şef Yusuf Seval’in yönetiminde sevilen sanat müziği eserlerini icra eden Malatya Büyükşehir Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu, büyük ilgi gördü.

Malatya insanı, sanatseverdir

Konserin sonunda Şef Yusuf Seval’e çiçek takdim Büyükşehir Genel Sekreteri Ercan Turan, şöyle konuştu:

“Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çakır, yaklaşık 2 yıl önce Türk Müziği Konservatuvarı kurulması için talimat vermişti. Ne kadar isabetli bir talimat olduğunu bugün daha iyi anlıyoruz. Müzik çalışmaları bir fidandı, dallandı budaklandı bir çınar oldu. Koroda sanatçı hocalarımızın yanısıra kursiyerlerimiz var, konservatuvar öğrencilerimiz var. Sanat musikisi inceliğini, zerafetini, olgunluğunu çok güzel yansıttılar. Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığımız hemen hemen her alanda faaliyetler yürütüyor; müzik alanında da tasavvuftan halk müziğine kadar her alanda icralar yapıyor. Ve salonlarımız tıklım tıklım dolu. Bu, Malatya insanının da zerafetini, kadirşinaslığını ve sanatseverliğini gösteriyor. Bundan dolayı buraya kadar teşrif eden tüm hemşerilerimize en derin sevgi ve muhabbetlerimi sunuyorum.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 678
Bu Ay : 1996
Toplam : 1996

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom