Malatya'yı marka haline getirecek bir proje

Yeşilyurt belediyesi dev projelere imza atıyor.

Malatya'yı marka haline getirecek bir proje Malatya Haber

“Kentin Marka Değerine Değer Katacak Bir Proje”

Suyu ve yeşil alanlarıyla ünlü Yeşilyurt İlçesinin tarihi ve kültürel yapısına uygun projeler uygulamaya önem veren Yeşilyurt Belediyesinin hem kentin marka değerini yükseltmeye hem de gelecek nesillere yaşanabilir mekânlar bırakmak adına startını verdiği ‘Beylerderesi Şehir Parkı’ projesinde çalışmalar tam gaz sürüyor.

BAŞKAN POLAT DEV YATIRIMIN HER AŞAMASINI YAKINDAN TAKİP EDİYOR

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Yeşilyurt Belediyesi’nin iş birliği ile Beylerderesi Baraj Göletinin etrafındaki 1.250 dönümlük alanda uygulanacak ‘Beylerderesi Şehir Parkı’ projesiyle ilgili çalışmaları her an takip ediyor.

“PROJEDE HER GEÇEN GÜN CİDDİ MESAFE ALINIYOR”

Sosyal donatılar, rekreasyon alanları ve çeşitli aktivitelerin yapılacağı park alanlarını içerisinde barındıracak projenin her aşamasını yakından takip eden Başkan Polat, kentin marka değerini yükseltecek projede her geçen gün önemli mesafelerin alındığını hatırlattı.

“GELECEK NESİLLERE GÜZEL VE NİTELİKLİ BİR ESER BIRAKACAĞIZ”

Projenin gelecek nesillere bırakılacak değerli bir yatırım olduğunu ifade eden Başkan Polat, “Orman ve Su İşleri Bakanlığı ve Malatya Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yürüttüğümüz “ ‘Beylerderesi Şehir Parkı’ projemiz içerisindeki hizmet alanları ve sosyal donatılarıyla kentimizin yaşam kalitesine artı değerler kazandıracak. DSİ tarafından sürdürülen Beylerderesi Baraj Göletinin yapımıyla paralel devam eden projemiz tamamlandığı zaman başta kentimiz olmak üzere ilçemizin doğal güzelliklerinin daha geniş kesimlere ulaşmasını sağlayacağız. Yurt içi ve yurt dışından gelen misafirlerimizi buradaki eşsiz doğa güzelliklerinin altında hizmete sunacağımız projemizde ağırlayacak olmanın şimdiden heyecanını yaşamaktayız. Kaliteli hizmetler için disiplinli çalışmadan taviz vermezken, kontrol mekanizmasını sürekli canlı tutuyoruz. Kentimizin turizm ve ekonomik hayatına da ciddi faydalar sağlayacak olan projemizin her aşamasını yakından takip ediyoruz ve bu alanda sık sık incelemelerde bulunuyoruz. Projemizde her geçen gün bir adım daha ileriye gidiyoruz ve bugüne kadar ciddi mesafe almış durumdayız. Bizim bölgemizde ve Türkiye’de örnek alınacak belediye hizmetlerini halkımıza ulaştırma gibi ciddi hedeflerimiz var, bu hedeflere işte böylesine dev yatırımlarla ulaşmaya çalışıyoruz. Halkımıza verdiğimiz 7/24 hizmet üretme sözümüzün arkasındayız, bugüne kadarda bu anlayıştan asla geri kalmadık, hep ileriyi düşündük. Yeşilyurt’un gıptayla bakılacak bir ilçe hüviyetine ulaşması için böylesine değerli yatırımların hayata geçmesine önem veriyoruz.” diye konuştu.

Şehir Parkının sosyal donatıları ve farklı hizmet alanlarıyla dikkat çekici bir atmosfere sahip olacağını hatırlatan Polat, “Projemizde yer alan cami, kafeterya, kır kahvesi, yürüyüş yolları, bisiklet parkurları, oyun parkı, çocuk eğitim alanları, tematik bahçeler, piknik alanları, şelale, oturma alanları, akülü araç pisti, su oyun parkı, mini golf sahası, futbol, tenis, basketbol sahaları ve otopark alanlarıyla geleceğe çok güzel bir eser bırakacağız” dedi.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 870
Bu Ay : 4314
Toplam : 4314

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom