ABD güvenlik sorunu olmaya başladı

ABD Başkanı Trump tüm Kudüs’ün İsrail’in başkenti olduğunu söyleyerek, Ortadoğu’ya istikrar getirilmesi sürecine darbe indirdi.

ABD güvenlik sorunu olmaya başladı Dünya

Trump  bir seçim vaadini daha yerine getirmek adına,Tüm Kudüs’ün İsrail’in başkenti olduğunu söyleyerek, Ortadoğu’ya istikrar getirilmesi sürecine darbe indirdi.
Gelişmelere ilk tepki Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğandan geldi. Kudüs’ü Müslümanların kırmızı çizgisi olarak nitelendirdi.

Hamas lideri Haniye, ABD Başkanı Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanımasından sonra Filistin halkına yeni intifada çağrısı yaptı. Haniye verdiği demeçte," Kudüs meselesi Filistin halkının meselesidir ve ulusun davasıdır." dediHaniye, Kudüs kararının hesaplanamayan bir kumar ve sonu olmayacak bir macera olduğunu düşündüklerini söyleyerek, kararın bölgedeki korkunç dönüşümlerin başlangıcı olacağını ifade etti.

Amerikan siyaseti,  Irak'tan başlayarak, ardından Suriyedeki yıkımların temel aktörü olma özelliğini yeni bir çıkışla sürdürmek arzusunda olduğunu gösteriyor.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Malatya Metro Market

FİRMA DETAYI

Malatya Yorgan Yıkama ve Köpüme

FİRMA DETAYI

Simge Teknik Servis

FİRMA DETAYI

Kardeşler Sakatat Asis Et Gıda

FİRMA DETAYI

Ağabey Deri

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom