Öğrenciler daha iyi araştırma yapabilsinler diye

Yeşilyurt İlçesindeki okullarda eğitim gören öğrencilerin araştırma yapma kabiliyetlerini artırmak adına 7. Ana Jet Üs Komutanlığına bilgilendirme ziyaretleri düzenleniyor.

Öğrenciler daha iyi araştırma yapabilsinler diye Malatya Eğitim

Yeşilyurt Belediyesi, Yeşilyurt Kaymakamlığı ve Yeşilyurt İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile başlatılan ‘Geleceğin Yıldızları Gökyüzünün Yıldızlarıyla Buluşuyor’ projesi kapsamında; Yeşilyurt İlçesindeki okullarda eğitim gören öğrencilerin araştırma yapma kabiliyetlerini artırmak adına 7. Ana Jet Üs Komutanlığına bilgilendirme ziyaretleri düzenleniyor.

ÖĞRENCİLER, 7. ANA JET ÜS KOMUTANLIĞINI GEZERKEN HEYECANLANDILAR

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ve Yeşilyurt Milli Eğitim Müdürü Cemal Kalay ile birlikte 7. Ana Jet Üs Komutanlığına giden Şehit Fuat Bozkurt Ortaokulu öğrencileri, ilk defa askeri bir kışlaya gelmelerinden dolayı oldukça heyecanlandı.

Askerlerin sıcak ilgisi karşısında mutlu olan öğrenciler kışla içerisindeki tesisleri gezdikten sonra, askeri birliklerin kullanmış olduğu araç ve sistemler hakkında tanıtıcı bilgiler aldı.

7.Ana Jet Üs Komutanı Hava Silah Sistem Kıdemli Albay Hasan Hüseyin Kambur, geleceğin teminatı öğrencileri ağırlamaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi.

“EN BÜYÜK GÜCÜMÜZ İMAN VE ASKERİ GÜCÜMÜZDÜR”

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ise, kendilerini çok güzel bir ortamda ağırlayan 7. Ana Jet Üs Komutanı Hava Silah Sistem Kıdemli Albay Hasan Hüseyin Kambur’a teşekkür etti.

Başlatılan çalışma kapsamında belirli periyotlar halinde öğrencilerin 7. Ana Jet Üs Komutanlığına gelerek incelemelerde bulunacağını dile getiren Başkan Polat, “7.Ana Jet Üs Komutanımızı ziyaret ettiğimde kendisi ‘halkımızla, milletimizle iç içe olmamız lazım, özellikle öğrencileri burada ağırlamak istiyoruz, buradaki hizmetlerimizi görmeleri istiyoruz’ şeklindeki düşüncelerini bizimle paylaşmasından sonra bizlerde İlçe Kaymakamlığımız ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzle görüşerek ‘Geleceğin Yıldızları Gökyüzünün Yıldızlarıyla Buluşuyor’ projesini başlattık. Bugünde ilk ziyaretimizi Şehit Fuat Bozkurt Ortaokulundan 100’e yakın öğrencimizle birlikte gerçekleştirdik. İlçemizdeki diğer okullarımızdan öğrencilerimizde bu programa dâhil ederek askeri tesisleri gezip bilgi sahibi olacaklar. Türk Silahlı Kuvvetleri, Hava ve Kara Kuvvetlerimiz günümüz teknolojisini en üst seviyede kullanıyor, bizler millet olarak askerlerimizle gurur duyuyoruz. Türkiye artık kendi silahını, tankını ve uçağını üretebilecek alt yapıya ve donanıma sahip, olması gerekende budur. Millet olarak en büyük gücümüz iman ve askeri gücümüzdür, eğer bunlar olmazsa bizi mahvederler. Vatan ve bayrak sevdamız bizi diri ve canlı tutmaya yetiyor. Öncü ve önder millet olmak içinde; genç beyinlerin okuması ve üretmesi gerekmektedir. Bütün alanlarda farklı düşünecek, üretecek, gençlere ihtiyaç duyuyoruz. Gençlerimiz bizlerden aldıkları bayrağı daha yukarıya taşıyacaklar. Böylesine anlamlı bir etkinliğin hayata geçmesi için desteklerini esirgemeyen 7. Ana Jet Üs Komutanı Hava Silah Sistem Kıdemli Albay Hasan Hüseyin Kambur başta olmak üzere bütün Komutanlarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat günün anısına 7.Ana Jet Üs Komutanı Hava Silah Sistem Kıdemli Albay Hasan Hüseyin Kambur’a ‘elif-vav’ tablosu hediye etti.

Geleceğin Yıldızları Gökyüzünün Yıldızlarıyla Buluşuyor’ projesi kapsamında Yeşilyurt İlçesindeki ilk, orta ve liselerde eğitim gören öğrenciler belli bir program dâhilinde bu ziyaretleri gerçekleştirecek. Yeşilyurt Belediyesi ve Yeşilyurt Milli Eğitim Müdürlüğü Yetkililerin yanı sıra öğretmenlerinde yer alacakları ziyaretlerde öğrencilere Jet üs'ünde görevli ve tecrübeli uçuş personelleri tarafından Üs'ün kuruluş ve işleyişi başta olmak üzere askeri teçhizat ve bakım-onarım çalışmaları hakkında bilgiler verilecek.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 735
Bu Ay : 2053
Toplam : 2053

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom