Yeşil Yurt İnşaat ilk sınavını başarı ile tamamladı

Yeşilyurt Belediyesi iştiraklerinden Yeşil Yurt İnşaat tarafından yapımı tamamlanan ‘Yeşil İnci Evleri-1’ projesinde 72 dairenin anahtarları teslim edildi.

Yeşil Yurt İnşaat ilk sınavını başarı ile tamamladı Malatya Ekonomi

Yeşilyurt Belediyesi iştiraklerinden Yeşil Yurt İnşaat tarafından yapımı tamamlanan ‘Yeşil İnci Evleri-1’ projesi kapsamındaki 72 dairenin anahtarları düzenlenen törenle ev sahiplerine teslim edildi.

Yakınca Mahallesi Yakınkent Caddesi Yeni Galericiler Sitesinin arka kısmındaki ‘Yeşil İnci Evleri-1’  Konutlarında gerçekleşen anahtar teslim törenine; Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, AK Parti Yeşilyurt İlçe Başkanı Muhammed Emin Yalçınkaya, Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcıları, Yeşilyurt Belediye iştiraklerinden Yeşil Yurt İnşaat ve Yeşilyurt İŞGEM Genel Müdürleri ile ev sahipleri katıldı.

“YEŞİL İNCİ EVLERİNİ TAMAMLAMANIN GURURUNU YAŞIYORUZ”

Yeşil İnci Evlerini tamamlamanın gururunu yaşadıklarını ifade eden Yeşil Yurt İnşaat Genel Müdürü Selahaddin Sami Üzmez, “Bugün itibariyle 72 daire ile dört dükkânımızı tamamladık ve sahiplerine teslim edeceğiz.  Bugün gerçekten çok büyük heyecan içerisindeyiz. Süreç içerisinde bizlerden desteğini hiçbir zaman esirgemeyen Yeşilyurt Belediye Başkanımız Hacı Uğur Polat ile ekibi başta olmak üzere değerli mesai arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Ev ve dükkân sahiplerimize hayırlı uğurlu olsun. Allah huzur ve güzellikler içerisinde oturmayı nasip etsin” diye konuştu.

“EV VE DÜKKÂN SAHİPLERİNE HAYIRLI UĞURLU OLSUN”

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ise, Yeşil İnci Evlerinden konut ve dükkân alan tüm vatandaşlara teşekkürlerini sunarken, hayırlı olsun dileklerini iletti.

Yeşil İnci Evlerinin tamamlanmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı Polat, “ Projemizi tamamlayıp anahtarlarını sahiplerine teslim etmenin sevinci içerisindeyiz. Söz verdikleri sürede projeyi bitiren Başta Genel Müdürümüz olmak üzere projenin yapım aşamasında gece gündüz demeden çalışan tüm kardeşlerime teşekkürlerimi sunuyorum. 2016 Yılı Ocak Ayında temelini attığımız bu projenin teslim süresi 31 Aralık 2017 olmasına rağmen daha önceden tamamlanıp ev sahiplerine teslim edilmesi hepimizi mutlu etmiştir. Normal de çeşitli gerekçelerle mülk sahiplerinden bir yıla kadar ek süre istenir, helallik dilenir ve geç teslim edilir. Ancak Allah’a binlerce kez şükürler olsun ki inşaatımı teslim süresinden önce tamamlayarak mülk sahiplerine anahtarlarını teslim ediyoruz. Titiz ve gayretli çalışmalarıyla verdikleri sözün arkasında duran Yeşil Yurt İnşaatın Genel Müdürü ve Yönetimini kutluyorum. Yeşilyurt Belediyesi olarak konutların olduğu bölgedeki ulaşım ağının güçlenmesi ve diğer düzenlemelerde gereken desteği verdik. Projemiz her yönüyle farkındalık oluşturdu, burası yaşam alanı haline dönüştü. Projemize katılarak ev ve dükkân sahibi olan tüm hemşerilerimize teşekkür ediyorum ve hayırlı uğurlu olsun” dedi.

“İLÇEMİZDE KONUTLAŞMANIN OLDUĞU BÜTÜN BÖLGELERE HİZMETLER ULAŞTIRIYORUZ”

Yeşilyurt’un her yıl 15 bin ek nüfus almasından dolayı artan konutlaşmaya göre ek tedbirler aldıklarını sözlerine ekleyen Polat, “Sadece bu bölgemizde değil konutlaşmanın olduğu her yerde Yeşilyurt Belediyesi olarak hizmet sunuyoruz. Yıllık 15 bin ek nüfus alan bir ilçeyiz, bu da doğal olarak konut üretimini artırmaktadır. Konut sayısının artmasından dolayı Yeşilyurt Belediyesi olarak gereken tedbirleri alıyoruz, ilçemizin tüm bölgelerinde ulaşım ağının güçlenmesi, sosyal yaşam alanları ve çevre düzenlemelerini buna göre yapmaktayız. İlçemizdeki konutlaşmanın olduğu tüm yerleşim alanlarda Yeşilyurt Belediyesinin hizmetlerini görebilirsiniz. Konutların yapım aşamasıyla bizim hizmetlerimiz aynı paralellikte ilerlerken, büyümeyi de eşit seviyede sürdürmekteyiz. Bunu yapmak Belediyenin gücünü, kapasitesini ve kurumsallaşmasını gösteriyor. İnşaat olmadan bölgelerin alt yapısını tamamlayarak yol genişletme, sıcak asfalt serimi ve diğer çevre düzenlemelerini yapmaya özen gösteriyoruz, hedefimiz bu anlayışı her daim uygulamaktır.” diye konuştu.

“YEŞİL YURT İNŞAAT YEŞİLYURT BELEDİYESİNİN FARKINI ORTAYA KOYUYOR”

Belediyeler tarafından kurulan şirketlerin belediyelerin yükünü alan önemli kurumlar olduğunu ifade eden Başkan Polat, “Yeşil Yurt İnşaat ile İŞGEM Yeşilyurt Belediyesinin iştirakleri arasındadır. Halka ulaştırdığımız kalıcı hizmetlerimizin önemli kısmını bu şirketlerimiz vasıtasıyla yapmaktayız. Aslında kamunun kendi malı olmasına rağmen özel sektör gibi faaliyet gösteren, bir yönüyle özel sektör diğer yönüyle de kamu olan kurumlarımızdır. Üç yıl önce kuruluşunu tamamladığımız Yeşil Yurt İnşaat’ın markalaşma yolunda attığı ciddi adımların gerisinde titiz ve özenli bir çalışma aşkı vardır. Malatya’da Yeşil Yurt İnşaat dendiği zaman insanların güvendiği, saygı duyduğu ve itibar ettiği bir kurum akla gelmektedir. Bugün ilk projemizi tamamladık diğer projelerimiz içinde aynı titiz çalışma sürdürülmektedir. İlçemizin bütün bölgelerinde devam eden temizlik işlerini ve araçlarını bünyesinde barındıran şirketimiz inşaat çalışmalarının yanı sıra Aşevimizin de organizasyonunu yapmaktadır. İlerleyen dönemlerde şirketimizin hizmet alanları genişleyecektir. Yeşil Yurt İnşaat Yeşilyurt Belediyesinin farkını ortaya koyan bir kurumumuzdur” dedi.

EV SAHİPLERİNE ANAHTARLARI TESLİM EDİLDİ

Konuşmaların ardından ev sahiplerine anahtarları teslim edilirken, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ile katılımcılar daha sonra Yeşil İnci Evlerini gezdiler. Törene katılan davetlilere aşure ikram edildi.

“ YEŞİL YURT İNŞAAT’A ÇOK TEŞEKKÜR EDERİZ”

Yeşil Yurt İnşaat’a belirtilen süreden daha önce evleri teslim ettiği için teşekkür eden Sultan Çırak isimli ev sahibi, “Evimizi gezmeye geldik, uygun ödeme planıyla ödemelerimiz halen devam ediyor. Hizmetlerin kaliteli ve nitelikli olması bizleri daha fazla mutlu etti. Yeşil Yurt İnşaata çok teşekkür ediyorum” dedi.

Yeşil İnci Evleri sakinlerinden Gönül Demirel ise, “Başta ödeme planı olmak üzere evlerin genel özelliklerini beğendiğimiz için buradan ev almaya karar verdik. Bize ev nasip eden Rabbime şükürler olsun. Evlerimizi zamanında teslim eden Yeşil Yurt İnşaata ayrıca teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 1068
Bu Ay : 4866
Toplam : 4866

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom