Ulaşım yolları daha da kolaylaşıyor

İlçe ve kırsal mahallelerde ulaşımın daha güvenli ve hızlı bir hale gelmesi için yol düzenleme, asfalt, köprü yapımını yoğun bir şekilde sürdürüyor.

Ulaşım yolları daha da kolaylaşıyor Malatya İlçe

Sağlıklı şehirleşmenin en vazgeçilmez unsuru olan yol çalışmaları noktasında Malatya’da önemli projelere imza atan Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç duyulan köprü projelerini de bir bir hayata geçiriyor.

Battalgazi’de Pelitli ve Hasırcılar mahalleleri ile Kale ilçesinde Kale ve Bent mahallelerine yeni köprüler yapıldı.

Pelitli mahalle yolu üzerine 19 metre uzunluğunda, 7 metre genişliğinde, 4 metre yüksekliğinde, tek gözlü yeni bir köprü yapıldı. Hasırcılar Mahallesinin ulaşımını sağlayacak köprü ise 20 metre uzunluğunda, 3 metre genişliğinde, 3 metre yüksekliğinde inşa edildi.

Kale ilçesinde de iki köprü yapılarak hizmete sunuldu. Köprülerden, Kale mahallesine 12 metre uzunluğunda, 10 metre genişliğinde, 4 metre yüksekliğinde yapıldı. Bent Mahallesinde yapılan köprü ise 11 metre uzunluğunda, 6 metre genişliğinde, 2.5 metre yüksekliğinde.

Köprü çalışmalarının yapıldığı noktalarda dolgu ve çevre düzenleme işleri devam ediyor. Bazı köprülerin daha güvenli olması için taş duvar yapımı ise yoğun bir şekilde sürdürülüyor.

En önemli sorunumuzu büyükşehir çözdü

Kale ilçesinde yapılan köprü çalışmalarını değerlendiren mahalle sakinleri, Büyükşehir Belediyesinin Kale ilçesinde ulaşım sorunlarının çözümü noktasında çok önemli çalışmalar yaptığını söylediler.

En önemli sorunları Büyükşehir Belediyesinin çözdüğünü ifade eden vatandaşlar, “Köprüler uzun yıllardır muhtaç olduğumuz projelerdi. Büyükşehir Belediyemiz sorunlarımızın büyük bölümünü çözdü. Köprüler çok güzel oldu. Başta Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz,” dediler.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 1058
Bu Ay : 1793
Toplam : 1793

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom