Deprem bölgesine sevkiyat devam ediyor

Kızılay, bölgeye yardımlarını ulaştırmak isteyen yardımseverler için de bağış kampanyası başlattı.

Deprem bölgesine sevkiyat devam ediyor Dünya

Irak’ın Süleymaniye şehri yakınlarında, ilk tespitlere göre 7.2 şiddetinde meydana gelen depreme müdahale kapsamında Türk Kızılayı hızla harekete geçti. Erbil merkezde bulunan Türk Kızılayı Delegasyon Başaknlığında görev yapan uzman personel, depremden etkilenen bölgelerdeki acil dönem ihtiyaç malzemelerinin tespitine başladı.

 

Türkiye saatine göre 21:18’de meydana gelen deprem haberinin hemen ardından Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık’ın talimatıyla harekete geçen bölgedeki Kızılay ekibi, yerel makamlarla iletişime geçti, insani yardıma hazır olunduğu bilgisini verdi.

 

Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, deprem bölgesine Türkiye’den sevkiyatların devam ettiğini belirterek, “3.000 çadır, 10.000 battaniye, 1 mobil mutfak, 3.000 ısıtıcı ve 10.000 yatak Adana, Muş ve Elazığ’daki Bölge Afet Yönetim Merkezleri depolarımızdan yüklendi. Irak ve İran Kızılayı ile eşgüdüm halinde çalışıyoruz. Kuzey Irak Erbil depolarımızdan da deprem bölgesine sevkiyat yapmaya başladık. Irak ve İran Kızılayı eşgüdümünde gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Bölgeye intikal eden ekiplerimiz hasar ve ihtiyaç tespitine de başladı” diye konuştu.

Kızılay, bölgeye yardımlarını ulaştırmak isteyen yardımseverler için de bağış kampanyası başlattı. Yardımseverler Kızılay’ın sunduğu güvenli bağış yöntemlerinden birini kullanarak ihtiyaç sahiplerine yardım edebiliyor. Bağışçılar, Kızılay’ın internet sitesiwww.kizilay.org.tr’yi kullanarak, 168 ücretsiz çağrı hattını arayarak, bankalardaki Kızılay hesap numaralarını kullanarak ve şubeleri aracılığıyla bağışlarını güvenli bir şekilde gerçekleştirebiliyor.
 

Ayrıca tüm cep telefonu operatörlerinden 2868’e “BAĞIŞ” yazıp 1 SMS gönderdiğinizde de kolayca 10 TL bağışta bulunmuş oluyorsunuz.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 724
Bu Ay : 1459
Toplam : 1459

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom