Geleceğe bırakılacak kıymetli bir yatırım

Milletvekili Şahin, “Engelsiz Park-Mescid Projesi Geleceğe Bırakılacak Kıymetli Bir Yatırımdır” dedi.

Geleceğe bırakılacak kıymetli bir yatırım Malatya Haber

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, “Yeşilyurt Belediyesinin 10 dönümlük alan üzerinde hizmete sunacağı ‘Engelsiz Park-Mescid’ projesinin tasarımı ve hizmet alanları kente değer kazandıracak, engelli kardeşlerimizin daha fazla sosyal hayata katılmalarına imkân tanıyacak. Her geçen gün büyüyen Yeşilyurt kalıcı bir esere daha kavuşacak” diye konuştu.

ENGELSİZ PARK VE MESCİD İNŞAATINDA İNCELEME GEZİSİ

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, ‘Engelsiz Park- Mescid’ projesinin uygulandığı alanda incelemelerde bulunan AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin’e detaylı bilgiler aktardı.

“PROJEMİZ HER YÖNÜYLE ANLAMLI VE KIYMETLİ”

Engelli vatandaşların daha rahat bir yaşam sürdürmeleri hedefiyle ilçeye kazandırılacak projenin her yönüyle anlamlı ve kıymetli olduğunu ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, “Parkın içerisinde özel eğitime ihtiyaç duyan çocukların eğitim, deneyim ve becerilerini geliştirmeye yönelik oyun alanları ve oyun araçları bulunuyor. Engelli çocuklarımızın yaşıtları ile birlikte gönüllerince oynayabilecekleri şekilde projelendirilen parkımızın özel ilgiye muhtaç çocukların eğitiminde, dünyayı algılamalarında, problem çözme yeteneklerinin gelişmesinde, deneyim ve becerilerinin artmasında rol oynamasını hedefliyoruz. Parkımızın içerisinde bulunan mescidimizin iç ve dış tasarımının yanı sıra taş duvardan yapılması bölgemize farklı bir renk katacaktır” diye konuştu.

“İLÇEYE KALICI ESERLER KAZANDIRAN BAŞKANIMIZ VE EKİBİNİ TEBRİK EDERİM”

Yeşilyurt Belediyesinin ilçenin dokusuna uygun sosyal belediyecilik hizmetlerinde sürekli fark oluşturduğunu ifade eden AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin ise, “Hizmetleriyle göğsümüzü kabartan Yeşilyurt Belediyesinin Engelsiz Park ve Mescid projesi geleceğe bırakılacak değerli bir yatırımdır. İlçe genelindeki rutin belediyecilik hizmetlerinde taviz vermeyen, en güzelini yapan Başkanımız ve ekibi sosyal belediyecilik alanında ise farkındalık oluşturan çalışmaların altına imza atıyor. Yerel yönetimler sadece bugünü değil geleceğe yönelikte hizmetler üretmelidir. Engelsiz parkın tasarımı, içerisindeki hizmet alanları, çocuk oyun grupları, yürüyüş yolları tam manasıyla kalıcı bir eserdir.

Bahar ayında temelini attığımız bu parkımızda çalışmaların tamamlanmış olması bizleri sevindirdi. Hem parkımız, hem de taş duvardan yapılarak hizmete sunulacak olan mescidimiz bölgenin ihtiyaçlarına cevap verecek niteliktedir. Vatandaşlarımız farklı bir mimaride hizmete girecek mescit de ibadetlerini yapacaklar. 7’den 70’e tüm vatandaşlarımıza hitap eden park ve mescidimizin mimari görüntüsü, hizmet alanları, oturma alanları ilçemizin gelişim seviyesine olumlu yansımalarda bulunacaktır. Kalıcı bir eseri Yeşilyurt’a kazandıran Belediye Başkanımız ve ekibine teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

‘Engelsiz Park ve Mescid’ inşaatındaki inceleme gezisine AK Parti İl Başkan Yardımcıları, AK Parti İlçe Başkanı Muhammed Emin Yalçınkaya, Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcıları ve mahalle sakinleri de katıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 249
Bu Ay : 7372
Toplam : 12121

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom