Ali Bardakoğlu, Başkan Çakır'ı ziyeret etti

Başkanı Prof.Dr. Ali Bardakoğlu ile TMSF eski başkanı Ahmet Ertürk, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ı makamında ziyaret etti.

Ali Bardakoğlu, Başkan Çakır'ı ziyeret etti Malatya Haber

27 Ekim Cuma günü gerçekleşen ziyarete; Malatya İl Müftüsü Yusuf Çimen ile İnönü Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Fikret Karaman da eşlik etti.

Malatya’ya en son 2007 yılında geldiğini ve o yıldan bu yana Malatya’nın büyük bir gelişme göstererek, yepyeni bir Malatya olduğunu söyleyen Diyanet İşleri eski Başkanı Prof.Dr. Ali Bardakoğlu, “Malatya bizim çok yakinen tanıdığımız, takdir ettiğimiz bir ilim ve fikir merkezi. Kur’an Araştırmalar Merkezi olarak Üniversitemizin daveti üzerine Malatya’daki fikir hareketinden biraz nasip almak istedik. Verebilirsek de biraz katkı vermek istedik. Ortak paydada bir faaliyet olsun istedik. Ben son 10 yılda yepyeni bir Malatya gördüm. Zaten Malatya’yı Anadolu’nun dini konuda uyanık ve diri bir merkezi olarak biliriz. Bu bakımdan Malatya her türlü takdirdin üzerindedir. Bizim için Malatya’da bulunmak bir şeref ve onurdur.” dedi.

Çakır: Malatya uzun planlar yapabilen bir konuma geldi

Prof.Dr. Ali Bardakoğlu’nu Malatya’da görmekten büyük bir memnuniyet duyduğunu belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise büyükşehir süreci ile birlikte Malatya’nın uzun planlar yapılabilen bir konuma geldiğini söyledi. Malatya’da fiziki anlamda olumlu gelişmelerin yaşandığını, ekonomik olarak da büyüme gösterdiğini söyleyen Çakır özetle; “Bunların ötesinde önemli olan insanların, maneviyatın, kültürün ve eğitimin gelişmesidir.

Biz Belediye olarak bunlara daha fazla ağırlık veriyoruz. Sosyal ve kültürel faaliyetlerin icra edilebileceği fiziksel mekânların oluşturulmasına gayret ediyoruz. İnsana dokunan, insanın eğitim kültür bakımından gelişimine katkı sunan, sanatsal ve hobi amaçlı yatırımlar yapıyoruz. Yıl içerisinde çok sayıda sempozyum, panel ve çalıştaygibi etkinlikler düzenliyoruz. Bu alanda Müftülüğümüzün de zaman zaman bizlere değer katan güzel çalışmaları var. Bu çalışmalara sizler gibi değerli insanların gelmesi bizleri sevindiriyor. Malatya araştırmayı, okumayı, sorgulamayı seven, fikir üretebilen, düşünce dünyası geniş olan bir insan yapısına sahip. Dolayısıyla bu güzel programların her zaman Malatya’da karşılık bulduğuna inanıyoruz.” şeklinde konuştu.

Ziyaret sırasında Prof.Dr. Ali Bardakoğlu Başkan Çakır’a Kur’an Araştırmalar Merkezi yayınlarından bir set hediye ederken, Başkan Çakır da Bardakoğlu’na kristal kayısı maketi ile kayısı tepsisi hediye etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 162
Bu Ay : 2706
Toplam : 2706

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom