Tiyatro etkinlikleri sona erdi

Arapgir Belediyesi ve Yön Sanat Atölyesinin birlikte düzenledikleri iki günlük kültür, sanat ve tiyatro etkinlikleri birinci gün Samime Aydınlar Kültür Merkezinde standup gösterisiyle başladı.

Tiyatro etkinlikleri sona erdi Malatya İlçe

Kerem Aydınlar Fen lisesi öğrencilerinin katıldığı standup gösterisinde engelli sanatçı Ayhan Yarıcı’nın sergilediği “Yüzyılın En Sakat Gösterisi Spastic Show” seyirciler tarafından beğeniyle izlendi. İkinci günkü program ise Meslek Yüksek Okulu Konferans Salonunda Sanatçı ve Eğitmen Erdem Öksüz’ ün Engelliler ve Sanat Konulu söyleşisinde madde bağımlısı ve zihinsel engellilerin rehabiliteedilerek topluma kazandırılması konusu işlendi ve bu sayede 35 engelli ve bağımlının hayat hikâyeleri anlatıldı.

Daha sonra Samime Aydınlar Kültür Merkezinde Lise Öğrencilerine yönelik engelli sanatçıların oynadıkları “Sınır” adlı tiyatro oyunu sahnelendi. Katılımcıların büyük beğenisini kazanan gösteri, oyuncuların hayat hikâyelerinin anlatıldığı bölümde duygusal anların yaşanmasına neden oldu.  Mersin Altan Erkekli Tiyatrosu Oyuncularının sahneledikleri “Kayıp Hayatlar” isimli tiyatro gösterisinin ana teması ise lise çağındaki öğrencilerimizin toplumda sıklıkla karşılaştıkları madde bağımlılığı konusu dramatik olarak sahnelendi.  İki gün boyunca yapılan etkinlikler izleyicilerin teveccüh ve beğenilerini topladı. Yine bu etkinlikler içerisinde engelli ressam Meryem Düzkaya’nın yaptığı ve Samime Aydınlar Kültür Merkezinde sergilediği yağlı boya tabloları da büyük ilgi gördü.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 1054
Bu Ay : 1789
Toplam : 1789

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom