Beylerderesi Şehir Parkı çalışmaları devam ediyor

Polat, “Beylerderesi Şehir Parkı Kentimizin Gelişimine Değer Katacak”

Beylerderesi Şehir Parkı çalışmaları devam ediyor Malatya Haber

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ile Orman Bölge Müdürü Ziya Polat, “Beylerderesi Şehir Parkı” projesinin uygulanacağı Beylerderesi Baraj Göletinin etrafındaki alanda incelemelerde bulundu.

SOSYAL DONATILARI VE HİZMET ALANLARIYLA GELECEĞE BIRAKILACAK DEĞERLİ ESER: BEYLERDERESİ ŞEHİR PARKI

Orman ve Su İşleri Bakanlığının ciddi destekleriyle Malatya Büyükşehir Belediyesi, Yeşilyurt Belediyesi ve Orman Bölge Müdürlüğünün ortak çalışmasıyla başlatılan “Beylerderesi Şehir Parkı” projesinin resmi protokolü Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ile Orman Bölge Müdürü Ziya Polat tarafından imzalanmıştı.

 “PROJEMİZ GELECEK NESİLLERE BIRAKILACAK KIYMETLİ BİR ESERDİR”

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, “Bütün aşamalarını yakından takip ettiğimiz Beylerderesi Şehir Parkı projemiz, öncelikle bölgemizde ardından Türkiye’de örnek ilçe hüviyetine ulaşma hedefimize ulaşma noktasında attığımız en ciddi adımdır” şeklinde konuştu.

“BEYLERDERESİ VİYADÜKTEN BAŞLAYARAK TREN KÖPRÜSÜNE DOĞRU DEVAM EDEN 1.250 DÖNÜM ALANA YAPILACAK PROJE YAŞAM STANDARDINI YÜKSELTECEK”

Yeşilyurt Belediyesinin hem gündelik sorunlara kalıcı çözümler bulmaya hem de geleceğe dönük büyük yatırımlara önem verdiğini dile getiren Polat, “DSİ’nin Beylerderesine yapacağı baraj göletinin etrafındaki alana “Beylerderesi Şehir Parkı” projesini hayata geçirmek için titiz bir çalışma yürütüyoruz. Orman Bölge Müdürümüz ve diğer yetkililerle birlikte projenin uygulanacağı alanda incelemelerde bulunup fikir alış verişinde bulunduk.  450 dönümlük baraj alanı dışında 800 dönümlük araziden oluşan toplam 1.250 dönümlük alan var. 800 dönümlük alanda rekreasyon alanı olacak şekilde projelendirip hemşerilerimizin hizmetine sunacağız.

Bu bölgemizde bir yandan DSİ çalışırken, diğer taraftan Orman Bölge Müdürlüğümüz, Malatya Orman İşletme Müdürlüğümüzle birlikte yoğun bir çalışma içerisindeyiz. Malatya Büyükşehir Belediyesi, Yeşilyurt Belediyesi ve Orman Bölge Müdürlüğüyle birlikte yapılan barajın çevresindeki rekreasyon ve ağaçlandırma alanıyla ilgili çalışmalarımız tam gaz devam ederken, bundan sonra da çalışmalarımız hız kesmeden sürecektir. Orman Bölge Müdürümüzle birlikte Beylerderesinde incelemelerde bulunduk.

Sosyal donatıları, yeşil alanları, hizmet gruplarıyla yerli ve yabancı turistleri misafir edeceğimiz projemize başından itibaren sahip çıkıp destekleyen ve bize her türlü desteği sağlayan Orman ve Su İşleri Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu başta olmak üzere Gümrük ve Ticaret Bakanımız Bülent Tüfenkci’ye, Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Çakır’a, AK Parti Genel Başkan Yardımcımız Öznur Çalık’a, AK Parti İl Başkanımız Sayın Hakan Kahtalı’ya, Milletvekillerimize, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Hemşerimiz Cemal Nogay’a, DSİ Genel Müdürümüze, Orman Bölge Müdürlüğümüze ve diğer emeği geçen kamu ve kuruluş müdürlerimize bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

“BAŞKANIMIZIN ÇABASI VE GAYRETİ SÜRECİN HIZLANMASINA NEDEN OLDU”

Beylerderesindeki Gölet ve Şehir Parkı projesiyle ilgili çalışmaların yoğun bir çalışmayla devam ettiğini ifade eden Orman Bölge Müdürü Ziya Polat ise, “Beylerderesinde devam eden çalışmaları Yeşilyurt Belediye Başkanımız ve ekibi çok yakından takip ediyorlar, kendilerine teşekkür ediyorum. Bakanlık ve Orman Bölge Müdürlüğü olarak ta burayla ilgili süreci yakından takip ediyoruz. Sayın Bakanımız ve Sayın Müsteşarımız burada devam eden projeye yakın ilgi ve alaka gösteriyorlar. Belediye Başkanımızın da bizlerle sürekli irtibatta olması sürecin hızlanmasına neden oldu. 

2018 yılının ilkbaharında buradaki hem ağaçların yeşilli hem de barajın yüksekliği gözler önüne serilmiş olacak. Burası her yönüyle çok güzel bir rekreasyon alanı olarak milletimizin hizmetine sunulacak. Malatya’nın yaşam standardını daha iyi bir seviyeye çıkmasına katkı sunacak gölet ve projeyle ilgili sürece ciddi emek sarf eden başta Yeşilyurt Belediye Başkanımız Hacı Uğur Polat olmak üzere ekibine ve Orman İşletme Müdürlüğümüzdeki değerli mesai arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum” dedi.

İnceleme gezisinde; Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Güner, Yeşilyurt Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Yaşar Kanatucu ile Orman İşletme Müdürlüğü Yetkilileri de hazır bulundu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 671
Bu Ay : 1406
Toplam : 1406

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom