Park alanlarımız ilçemizin mimari yapısına canlılık kazandırıyor

Engelsiz Park-Mescid ile Kiltepe’deki Çocuk Oyun Parkını incelemede bulunan Polat,“park alanlarımız İlçemizin mimari yapısına canlılık kazandırıyor”dedi.

Park alanlarımız ilçemizin mimari yapısına canlılık kazandırıyor Malatya Haber

Çilesiz Mahallesindeki Engelsiz Park-Mescid ile Kiltepe’deki Çocuk Oyun Parkını inceleyen Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, “ İlçemizin farklı bölgelerinde hizmete sunduğumuz park alanlarımız mimari yapıları, tasarımları ve hizmet alanlarıyla ilçemizin değişen dokusuna ciddi kazanımlar sağlıyor” şeklinde konuştu.

ENGELSİZ PARK İLE MESCİD YAPIMINDA SONA YAKLAŞILDI

Engelsiz Park ve Mescid’deki inşaat çalışmaları hakkında Başkan Yardımcısı Mehmet Güner’den detaylı bilgiler alan Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, engelli vatandaşların hayatını kolaylaştıracak park projesinin önemli ve özel tarafının bulunduğuna dikkat çekti.

Engelli vatandaşların sosyal yaşamı ve fiziksel gelişimlerine fayda sağlayacak hizmetlere öncelik tanıdıklarını ifade eden Polat, “ 10 dönümlük alan üzerinde hizmete sunacağımız Engelsiz Parkımızın yapım aşamasında artık sona yaklaştık. Engelli vatandaşlarımızın rahatlıkla gezip, dinlenebilecekleri, keyifli vakit geçirebilecekleri şekilde tasarlanan park alanında engelli fitness aletleri, engelli çocuk oyun grupları, basketbol sahası, kamelyalar, oturma grupları, pergolalar, yürüyüş yolları ve otopark alanları olacak. Park alanı içerisinde taş duvardan yaptırdığımız Mescidimiz ise farklı bir güzelliğin ortaya çıkmasını sağlayacak.

Atalarımız kervansarayları, camileri, hanları ve hamam inşaatlarında taş duvarı daha fazla tercih etmişlerdir. Taş duvar tasarımı insanlara çok sıcak gelen, farklı bir görüntü sergileyen özel bir yapıdır. Engelsiz Parkımızın ön kısmındaki Mescidimizin taş duvardan yapılması hem parkımıza hem de bölgemize farklı bir renk katacaktır. Parkımızı ve mescidimizi yakın bir zamanda hizmete sunacağız” dedi.

KİLTEPE’DEKİ OYUN PARKININ BÜYÜK BİR KISMI TAMAMLANDI

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat daha sonra Kiltepe mahallesinde yapımı tamamlanmak üzere olan Çocuk Oyun Parkını Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Güner, Birim Müdürleri ve  Kiltepe Mahalle Muhtarı Celal Demirtaş ile birlikte inceledi.

“46 YILDIR ATIL DURUMDAKİ ALANIMIZ YAŞANABİLİR BİR GÖRÜNTÜYE KAVUŞTU”

Çocuk Oyun Parkından dolayı Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’a teşekkürlerini sunan Muhtar Celal Demirtaş, “ 7 bin 600 metrekarelik alanımız imar planlarına göre çocuk oyun parkı olarak ayrılmasına rağmen 46 yıldır atıl durumdaydı. Yeşilyurt Belediye Başkanımız ve ekibi burayı daha yaşanabilir, sosyal yaşama katkı sağlayacak şekilde çocuk oyun parkı olarak dönüşümü sağladılar, mahalle halkı adına kendilerine bu güzel hizmetlerinden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Allah kendilerinden razı olsun.” dedi.

“PARKIMIZDA ÇOCUKLARIMIZ GÖNÜLLERİNCE EĞLENECEKLER”

Kiltepe’deki Çocuk Oyun Parkının yakın zamanda hizmete sunulacağını belirten Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, “Kiltepe mahallemize tasarımıyla, oyun gruplarıyla, yeşil alanıyla çok güzel bir park alanı kazandıracağız. Parkımızda artık son rötuşlar yapılıyor, ekiplerimiz oyun gruplarını monte ediyorlar. Atıl bir durumdayken yeşil alanları ve oyun gruplarıyla mahallemizin sosyal yaşam anlayışına farklılık kazandıracak şekilde hizmete sunacağımız parkımızın alt zeminini tartan pisten yapıyoruz, çocuklarımız burada doyasıya eğlenecekler. Kiltepe mahallemizde iki parkı hizmete sunduk, üçüncü parkımızı da inşallah yapacağız. ” dedi.

“ÇEVRE YOLUNUN ALT TARAFINDAKİ YERLEŞİM ALANLARININ GELİŞİMİNE ÖNEM VERİYORUZ”

Çevre yolunun alt tarafındaki yerleşim alanlarının gelişmesi ve büyümesine öncelik tanıdıklarını sözlerine ekleyen Polat, “ Çevre yolumuzun alt tarafında yaşanan sıkıntıların sebepleri arasında imar planı gelmektedir, oldukça küçük olan parsellerde evlerin olması bizi bir açmaza sokmaktadır. Tüm bu yaşananlara rağmen çevre yolumuzun alt tarafındaki yerleşim alanlarına özel ilgi ve yakınlık göstermekteyiz. Buradaki 16 mahallemizin tamamında alt ve üst yapı hizmetleri başta olmak üzere park çalışmalarına devam etmekteyiz.

Yeşiltepe’nin sekiz mahallesi ile Melekbaba, İnönü, İlyas, Bentbaşı Kaynarca ve Çavuşoğlu mahallelerimize yönelik özel çalışmalarımızı artırarak devam ettireceğiz. Çünkü buralarda imarla ilgili bir takım sorunlar olduğu için zamanında imar planında ibadet alanları, park alanları ve yeşil alanlar az bırakılmış ya da yok durumunda, ancak buna rağmen mahallelerimizdeki sıkıntılara çözüm bulmak için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 361
Bu Ay : 2845
Toplam : 2845

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom