Ekim ayı meclis toplantısı gerçekleşti

Meclisi Ekim ayı toplantısı, 17 Ekim 2017 Salı günü saat 14.00 de Meclis Başkan Vekili Hasan Göğüs Başkanlığında yaptığı 3. Birleşimle tamamladı.

Ekim ayı meclis toplantısı gerçekleşti Malatya Haber

İmar ve Bayındırlık Komisyonu raporlarının ağırlıklı olarak görüşüldüğü Meclis Toplantısında, Yeşilyurt İlçesi  GörgüMahallesi 255 ada 4 nolu parsel, Darende İlçesi Göllüce Mahallesi 128 ada 1,21,22 ve 24 nolu parsel ile Battalgazi İlçesi, Karatepe Mahallesi 271 nolu parsele Güneş Enerjisi santrali (GES) kurulmasına yönelik raporlar kabul edildi.

Toplantıda Yazıhan ilçesi Balaban Mahallesi ve Battalgazi İlçesi Boran Mahallesinin yerleşik alan ve civarı ile gelişme alanı sınırlarını gösteren haritaların onanması da kabul edildi.

MERA ALANINA MEZARLIK VASFI VERİLDİ

Doğanşehir İlçesi, Altıntop Mahallesi 275 parsel numaralı mera vasıflı kamu ortak malının 50.046 m² lik alanının mera vasfından çıkarılarak, hazine adına tescil edilmesi sonrasında mezarlık olarak Malatya Büyükşehir Belediyesine tahsis edilmesi kabul edildi.

ARAPGİR’İN MOR REYHAN ÇAYI

Meclis toplantısında ayrıca Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu tarafından getirilen Arapgir'e özgü Mor Reyhan Çayı ikram edildi. Mor Reyhan Çayı ile ilgili olarak bilgiler veren Cömertoğlu, "Mor Reyhan Çayı bitki çayları içinde en iyi çaylardan birisidir. A sınıfı kaliteye sahiptir. Herkesin içmesini tavsiye ediyoruz. Bu işte iddialıyız. Yöremize ait ürünleri tanıtmak için elimizden geleni yapıyoruz" dedi.  Meclis toplantısında bulunan herkese birer paket  Mor Reyhan Çayı dağıtıldı.

KASIM AYI TOPLANTISI

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi, Kasım Ayı toplantısını, 8 Kasım2017 Çarşamba günü saat 14.00’de yapmayı kararlaştırdı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 162
Bu Ay : 2706
Toplam : 2706

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom